Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z odbytem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazsko



Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 10:29 pm    Temat postu: Problem z odbytem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problemy z hemoroidami odbytu więc stosuje maść. Smaruje odbyt zewnętrznie i wewnętrznie. Wewnętrzne smaruje poprzez nałożenie maści na palec środkowy i wkładam w odbyt. Nigdy nie zwracałem uwagi ale ostatnio po włożeniu palca na głębokość ok 3-4cm wyczułem przeszkodę w przedniej części odbytu.Co to może być? Kolonoskopię miałem robioną w ubiegłym roku w lutym (wszystko było dobrze). USG jamy brzusznej 3 tygodnie temu, OK. W tej chwili w okolicy odbytu nic mnie nie boli. Załatwiam się codziennie rano. Stolec normalny. Mój wiek to 55 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Śmiem twierdzić, że z taką sprawą powinieneś udać się do specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie badania w tej sprawie, nie da jednoznacznie z takiej perspektywy się udzielić. Powodów może być wiele, siniak, guz - cokolwiek. Muszą tak jak powiedziałem, zostać przeprowadzane badania, które odsłonią prawdęSmile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Również jestem zdania, że powinien Pan się udać do specjalisty - proktologa. Lekarz z pewnością przeprowadzi badanie fizykalne oraz zdecyduje na tej podstawie, czy konieczna jest dalsza diagnostyka w postaci: anoskopii, rektoskopii oraz kolonoskopii.

Proszę się nie martwić na zapas, ale też nie bagatelizować problemu. Skoro do tej pory badania były w porządku, nic nie wskazuje na coś poważniejszego, jednakże przyczyny mogą być różne, ważne aby wszelkie nieprawidłowości zgłosić lekarzowi:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danio88
Zbanowany


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Chełmno (powiat kolski)
PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zalecam rektoskopie. mojej ciotce pomoglo. koniecznie daj znac jak sie sprawa potoczyla Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip82



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 17, 2014 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem rektoskopie i nie ma dramatu więc śmiało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maide19



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 18, 2014 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem podobny przypadek-u mnie był to niegroźny siniak.Najważniejsze to zrobić badania-tak jak powyżej zalecam Rektoskopie.Proszę być dobrej myśli i poinformować jak poszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group