Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z drganiem mięśni pod okiem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
notoja



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 5:33 am    Temat postu: Problem z drganiem mięśni pod okiem. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam problem, który trochę mnie niepokoi. Zauważyłam, że pod okiem mam tak jakby ciągły skurcz mięśnia. Od dwóch dni, bez przerwy 'skacze' mi pewien fragment skóry pod okiem. Być może to po prostu niedobór jakichś witamin, ale prosiłabym o odpowiedź kogoś, kto ma większe pojęcie na ten temat.
Dziękuję z góry i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 7:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli "skacze" oko to powinnaś jeść czekoladę, bo zawiera dużo magnezu Very Happy
Jeśli nie lubisz czekolady lub boisz się przytyć Razz możesz zapytać w aptece o jakieś tabletki. Wiem, że MAGNEZ jest dostępny bez recepty i nie jest aż taki drogi.
Jednak jeśli podczas zażywania magnezu poczujesz się źle, to znaczy, że masz uzupełniony niedobór magnezu i powinnaś odstawić tabletki.
Zażywaj te tabletki zawsze jeśli oko zaczyna Ci "skakać".

Jednak jeśli po zażyciu magnezu oko dalej będzie "skakało" powinnaś pójść do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim magnez- ale żeby uzupełnić niedobór musisz go brać regularnie a nie tylko jak oko Ci "skacze"
najlepiej kupić preparat magnezu z wit B - lepiej i szybciej się przyswaja i uzupełnia niedobory.
oprócz czekolady dużo magnezu mają wszelkiego rodzaju orzechy i niektóre spośród roślin strączkowych.

uzupełnij braki magnezu. jeśli nie przejdzie idź do lekarza.
choć może to być i tak że drga Ci mięsień pod wpływem stresu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
notoja



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję Wam za rady Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 3:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co zrobić, jeśli drga górna powieka, ale nie cały czas, tylko ok minuty kilka razy dziennie, poziom magnezu i potasu jest w normie a sytuacja ta trwa już któryś miesiąc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 6:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a masz jakieś stresy ostatnio? większe niż zazwyczaj?
może to trik nerwowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fisher325



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 65

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 7:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

.a

Ostatnio zmieniony przez Fisher325 dnia Pon Gru 10, 2012 1:14 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to są po prostu tiki nerwowe Smile
też tak kiedyś miałam. drgała mi powieka kilka razy dziennie.
po kilku latach przeszło Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fisher325



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 65

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

.a

Ostatnio zmieniony przez Fisher325 dnia Pon Gru 10, 2012 1:14 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stresów mam zdecydowanie mniej niż jeszcze niedawno. Może to i fajnie łaskocze, ale o soczewkach kontaktowych lepiej zapomnieć w takiej sytuacji Sad Ale jeśli przejdzie po kilku latach, to jest nadzieja Very Happy poczekam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group