Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z brzuchem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brzuch



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 11, 2013 12:15 pm    Temat postu: Problem z brzuchem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od dawna mam problemy z brzuchem, że tak się wyrażę Smile
Długo przechodziłem różne badania, aż lekarz stwierdził, że to refluks i niezdrowy, szybki tryb życia + papierosy.
Objawy, częste bóle brzucha, szczególnie po różnych posiłkach typu, bigos, tłuste jedzenie, nawet po jabłku mnie bolał, do dzisiaj nie wiem czy miał rację z tym refluksem Confused
Przestałem w końcu zwracać na to uwagę, ale ostatnio stało się coś dziwnego, a raczej skutki tego były dziwne.
Pierwsza sprawa i moje pytanie to takie czy po na prawdę mocnym naciśnięciu na brzuch obiema rękami i ciężarem całego ciała coś mogło mi się stać, a drugie to takie czy po zupie grzybowej mogę mieć rozwolnienie już 2 dzień i czy to, że puściły mi zwieracze w nocy jest normalnym objawem biegunki? Wieczorem (wczoraj) beznadziejne samopoczucie i ból całego ciała.
Proszę o odpowiedzi i porady, bo jutro chcę iść do lekarza, pewnie tylko po to, żeby po raz setny w tym roku, żeby usłyszeć to samo, a ja nie wiem czy mój lekarz ma rację zwalając wszystko na refluks o ile to w ogóle refluks, chociaż niby gastroskopia to potwierdza.
Pozdrawiam i dziękuje z góry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 11:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno mi przypuszczać, że po silnym ucisku rąk i masy ciała, mogło Ci się coś stać - to mało prawdopodobne, prędzej uderzenie z podobną masą wywołało by większe problemy.

Co do tej zupy, to też jest trochę zastanawiające. Biegunkę to można mieć ale po zjedzeniu jakiegoś szkodliwego grzyba i to w najgorszym przypadku, więc nie sądzę, że jest to przyczyna w dodatku nie trzymania zwieraczy.

Na te wizyty to chodzisz do jednego i tego samego lekarza? Nie próbowałaś odwiedzin u innego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brzuch



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak do tego samego lekarza, zacząłem brać na biegunke Nifuroksazyd, biorę go już drugi dzień i chyba zaczyna troszeczkę pomagać, ale biorę w dużych dawkach około 6-8 tabletek na 14-16h
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jurand



Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A byłeś u lekarza pierwszego kontaktu czy gastrologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group