Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Prace mgr i lic.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> O portalu i forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek3_33



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Jugowa
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 5:57 pm    Temat postu: Proszę o pomoc przy pracy licencjackiej zwyrodnienie biodra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Proszę o pomoc ponieważ pisze pracę licencjacką na temat zwyrodnienia stawu biodrowego.
Mógłby ktoś podać mi jakiś ładny tytuł na pracę o takim temacie i skierować na materiały o tym schorzeniu, tzn. jakieś artykuły, tytuły książek może ktoś pisał o czymś takim to wspomoże czymś ze swojej pracy. !
Do kontaktu podaję ewentualnie mój e-mail: grycool@wp.pl
Z góry dziękuję za pomoc!


-----edit by drapaka-------
Temat przesunięty do działu "o forum"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja pisałam prace na temat : Nieswoiste choroby zapalne jelit- diagnostyka i leczenie, to troche inny temat niz Twoj ale jesli cos znajde to dam znać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anonimowa23



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 12:18 am    Temat postu: praca magisterska-choroby przenoszone droga płciową Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam:)
Jestem studentką V roku i pisze prace magisterską na temat postaw względem chorób przenoszonych droga płciową. Przeprowadzałam ankietę zawierającą stwierdzenia o różnym zabarwieniu emocjonalnym. Teraz muszę przeanalizować te stwierdzenia z tekstami źródłowymi (czyli czy stwierdzenia są zgodne z aktualną wiedza na ich temat oraz profilaktyki w tym zakresie ) i właśnie ciężko mi znaleźć odpowiednie artykuły (naukowe lub popularnonaukowe). Z częścią już sobie jakoś poradziłam, ale pozostało mi jeszcze kilka. Wdzięczna byłam bym gdyby ktoś potrafił mi jakoś pomóc. Z góry dziękuje:)
Oto stwierdzenia, które pozostały do przeanalizowania:
1. Profilaktyka zdrowotna przyczynia się do obniżenia liczby zarażeń chorobami wenerycznymi.
2. Przebycie zakażenia HPV gwarantuje uniknięcia choroby w przyszłości.
3.Monogamiczny związek może nas uchronić przed zarażeniem się wirusem HIV oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
4. Tylko osoby mające wielu partnerów seksualnych są narażone na zakażenie się wirusem HIV czy HPV.
5. Kiła to choroba współcześnie diagnozowana tylko u osób z tzw. marginesu społecznego (nie dotyczy całego społeczeństwa).
6.Większość osób aktywnych seksualnie jest świadoma skutków wywoływanych chlamydiozą czy innymi popularnymi chorobami STS.
7. Zdarza się, że zakażenie genitalnymi typami wirusa HPV powoduje przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych.
8. Kiła w zaawansowanych stadiach może prowadzić uszkodzenia serca, wątroby, kości, stawów, nerek, a także porażenie układu nerwowego.
9. Kiła to choroba składająca się z następujących po sobie trzech stadiach, które są przedzielone bezobjawowymi okresami.
10. Nieleczona rzeżączka zarówno u kobiet i mężczyzn może powodować bezpłodność.
11.Objawami chlamydiozy są: pieczenie, upławy oraz częstomocz, ale może również przebiegać bezobjawowo.
12. Najczęstszym powikłaniem chlamydiozy bywa u mężczyzn zapalenie najądrzy, a u kobiet zapalenie jajników.
13. Nieleczona rzeżączka może osłabiać barierę ochronną śluzówki, a tym samym zwiększać ryzyko zakażenia się innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
14. Niewłaściwa edukacja zdrowotna przyczynia się do braku wiedzy społeczeństwa na temat chorób wenerycznych.
15. Komunikaty medialne wprowadzają dezinformacje w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową.
16. Zwiększona w ostatnich latach liczba przypadków zachorowania na rzeżączkę jest wynikiem bagatelizowania profilaktyki zdrowotnej w tym zakresie.
17. Powszechne występowanie chlamydiozy u młodych ludzi związane jest z dużą rozwiązłością seksualną.
18. Zbyt duża kampania medialna na temat AIDS wprowadza panikę w społeczeństwie.
19. Profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową nie spełnia swojej roli, gdyż skierowana jest do ograniczonej grupy społeczeństwa.
20. Chlamydioza, kiła i rzeżączka są dużym zagrożeniem dla współczesnego społeczeństwa.
21. Nieodpowiedni styl życia zwiększa ryzyko zakażenia się STS.
22. Współcześnie większy nacisk kładzie się na leczenie niż zapobieganie.
23. Zbyt duża tolerancja społeczna przyczynia się do rozpowszechniania chorób wenerycznych.
24.Stosowanie środków antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko rozwoju raka szyjki macicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katie_kp



Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 1:52 pm    Temat postu: Artykuł do pracy mgr Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, piszę pracę magisterską, w której odwołuję się do jednego z artykułów zamieszczonych na portalu (Żółta gorączka - http://www.biomedical.pl/choroby/zakazne/zolta-goraczka-352.html). Niestety nie mogę znaleźć autora niniejszego artykułu, a informacja ta byłaby przydatna w mojej pracy. Dodatkowo interesuje mnie czy artykuł był publikowany w jakimś czasopiśmie - jeśli tak to w jakim. Czy jest możliwe uzyskanie informacji na interesujące mnie tematy?

temat przenosze w odp. miejsce ---Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

artykuł zamieszczony został 2 lata temu, napisz pw do Admina strony, byc moze on bedzie wiedział cos wiecej.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> O portalu i forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group