Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poziom żelaza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosiaczek



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 2:55 pm    Temat postu: Poziom żelaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich!
Chciałam bym uzyskać opinie co do moich wyników krwi:
WBC 5,6 K/UL
LYM 2,1
MID 0,3
GRAN 3,2
RBC 4,58 M/UL
HGB 8,7 g/dl
HCT 28,4 %
MCV 61,9 FL
MCH 19,0 pg
MCHC 20,3%
RDW 20,3 %
dodatkowo POZIOM ŻELAZA 8 ug/dl (norma 50-170)
Takie wyniki utrzymują sie u mnie od kilku lat,moja lekarz zapisuje mi co jakis czas żelazo w tabletkach " sorbifer" po nim jest lepiej ale za jakis czas wyniki znowu są złe. Faktem jest że ciagle się żle czyje tzn.zmęczenie,ogólne osłabienie,bardzo częste bóle głowy trwające czasami tydzień,kołatanie serca,bladość,podkrązone oczy.Oprócz tego lecze tarczyce , ok. 1,5 roku temu byłam na jodowaniu,guski się zmiejszyły ale teraz TSH znowu wzrosło więc dostaje leki euthyrox n25, zastanawiam się czy może ta moja tarczyca robi takie spustoszenie w organizmie że moje wyniki są słabe? Bardzo proszę o rade co oty wszytkim mysleć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wyraźna niedokrwistość: HCT, MCV, MCHC, HGB - obniżone i RDW podwyższone (co też świadczy o niedokrwistości) i to żelazo. bardzo prawdopodobne, że spowodowane to jest niedoczynnościa tarczycy, gdyż ona zwykle powoduje niedokrwistość i to właśnie związaną głównie z niedoborem żelaza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group