Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powikłania po grypie, nadmierne pocenie się

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atomówka



Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 12:11 pm    Temat postu: Powikłania po grypie, nadmierne pocenie się Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Smile Mam pytanie odnośnie powikłań po grypie - jakie mogą być ich rodzaje i czego objawem jest nadmierne pocenie się? Obecnie leżę w łóżku i choruję - tydzień temu byłam u lekarza, leczę się zapisanymi przez niego lekami. Wcale nie czuję cię jednak lepiej - występuje u mnie nadmierne pocenie się, boli mnie głowa, cały czas czuje się zmęczona. Czy to mogą być powikłania po grypie? Nie wiem co robię nie tak w trakcie leczenia, że dolegliwości nie ustępują... Martwi mnie zwłaszcza to pocenie się, aż boję się mierzyć temperaturę... Czy powikłania po grypie mogą być groźne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sylwusia333



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 20, 2016 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadmierne pocenie się może byc objawem powikłań po grypie chociażby dlatego, że jednym z takich powikłań jest zapalenie płuc i oskrzeli, któremu towarzyszy wysoka temperatura. Wskutek gorączki organizm próbuje ochłodzić się np. poprzez nadmierne pocenie. Do powikłań po grypie należeć mogą: zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, niewydolność krążenia oraz zespół Guillian-Barré, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu czy poprzeczne zapalenie rdzenia. Nie lekceważ więc objawu nadmiernego pocenia i zgłoś się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Brian9



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadmierne pocenie się nie musi od razu oznaczać powikłań po grypie - to sygnał, że organizm wciąż walczy. Lepsze to niż brak temperatury a występowanie innych objawów - np. kaszlu. U mnie taka właśnie sytuacja - kaszel po grypie bez żadnych objawów gorączki, pocenia się, skończyła się serią zastrzyków - zwykłe antybiotyki już nie skutkowały :/ Na pewno masz gorączkę - organizm bowiem poci się, kiedy oddaje ciepło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Saracen



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wśród powikłań po grypie jest wiele takich, które mogą powodować nadmierne pocenie się. Mogą to być: zapalenia płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani, zapalenie zatok, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa, a nawet zapalenie mięśnia sercowego czy zapalenie osierdzia. Ja widać, jest szerokie spectrum powikłań po grypie. Leczenie objawowe - w Twqoim przypadku skupianie się jedynie na nadmiernym poceniu - może nie przynieść rezultatu. Konieczne jest postawienie diagnozy. Nie masz pewności zresztą, że Twoje pocenie się wiąże się na pewno z powikłaniami po grypie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotr_Peter



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadmierne pocenie się jest objawem typowym dla grypy. Jeśli leczysz się dopiero tydzień, nie masz powodów, żeby podejrzewać u siebie powikłania. Szczyt objawów grypy może utrzymywać się do 4 dni, ale sama choroba to nieraz kwestia nawet trzech tygodni. To nie jest przeziębienie czy katar, które musi trwać 7 dni bez względu na to czy jest leczone czy nie. Nadmierne pocenie się jest sygnałem, że twój organizm jeszcze nie poradził sobie do końca. Wypełniaj zalecenia lekarza, a powikłania nie powinny wystąpić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group