Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powiększone wezly i zaczerwieniony zoledz, bol nog

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
allllad



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 11:30 am    Temat postu: Powiększone wezly i zaczerwieniony zoledz, bol nog Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Kilka tygodni temu uprawialem seks bez zabezpieczenia, po tyg. po tej sytuacji do teraz ( ok.8 tyg) mam powiekszone wezly chlonne szyjne napewno ( reszta nie wiem gdzie jest). W pierwszych 3 tyg zrobilem usg brzucha bo mnie bolal i wyszlo ze mam powiekszone wezly chlonne po prawej stronie w dole miedniczym, nic innego w brzuchu sie nie dzialo. Po usg lekarz stwierdzil u mnie zapalenie gardla wiec podawal antybiotyki, lecz na 1 z nich nie szedlem( biegunki) odstawili je, Jakoze mam wade nerek ( 1 mniejsza 2 normalnych rozm + nadcisnienie) udalem sie na badania moczu wyszlo ze mam bialkomocz, lekarz polozylm mnie od razu do szpitala i podawal augumentin. po ok. tygodniu wyszedlem bo bialka w moczu prawie, ze nie bylo. Po wyjsciu ze szpitala nadal czulem sie zle wiec poszedlem zrobic test na hiv w ok. 6 tyg ( test IV gen wyszedl -). Co wiecej na zoledziu mam czerwone jakby krostki czy plamki takie bardzo male rozsiane na prawie calym, ale wiecej blisko zakonczenia cekwki moczowej, zoledz jest zaczerwieniony. Wszystkim tym dolegliwoscia towarzyszy bol odcinka ledzwiowego ( chyba bo nie wiem jak bola nerki, ale wydaje mi sie ze to kregoslup), i szyjnego rowniez kolan, jestem rozbity i oslabiony. Zauwazylem u siebie czerwone plamy na nogach ok. kolan i piszczela po dluzszym staniu np. podczas brania prysznica. Te plamy sa glownie na kolanach ( kolana cale czerwone ) i troszke na lydce i udzie, jak dotykam kolana to jest cieplejsze od innych czesci ciala gdy ma te plamki. Moze wiecie co moze mi byc? Niestety nie moge teraz udac sie do lekarza ( za ok. tydzien dopiero), wiec chcialbym zebyscie mnie troche ukierunkowali i moze pomogli w tym co mi dolega. Pozdrawiam i prosze o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allllad



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 6:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest ktoś w stanie mi odpowiedziec?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 12:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alllad własnie 1 mysl to zebys zrobił test na hiv... wiesz ze ten wirus uaktywnia sie dopiero po 6 m-cach od stosunku? to ze zrobiłes go teraz wcale nie znaczy ze jestes zdrowy...musisz go powtorzyc za 2mce. co do tych plam.. to tez jest objaw zakazenia..chociaz niekoniecznie..
kazdy po kapieli ma czerwone plamy Wink to chyba normalne.. woda za ciepła to i na skorze sie odbija. a one nie schodza po 10 min? utrzymuja sie dalej?
kurcze nie wiem co poradzic... powtorz koniecznie test na hiv i odwiedz lekarza.moze zasiegnij porady jakiegos prywatnego?

Dodano po 15 sekundach:

a jeszcze 1: stosunki były niezabezp. wiec nie daj boze.. moze złapałes jaka cholere Sad Mad

Dodano po 1 minutach:

allllad napisał:
mam powiekszone wezly chlonne szyjne napewno ( reszta nie wiem gdzie jest).

- na karku
- pod pachami
- w pachwinach
- przy uszach
- pod zuchwa
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allllad



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 08, 2010 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plamy znikają, a co do hiv to przeczytałem tego bardzo duzo i wcale wirus nie uaktywnia sie po 6 miesiącach, uaktywnia sie od razu i szybko sie namnaża wiec po okienku serologicznym ( od dnia 0 do 14) mozna go juz go wykryc np. testem IV gen. wiem ze musze powtorzyc, ale wiele osob mowi ze test po 6 tyg czyli prawie u mnie jest na 99,89% pewny. Te plamki na zoledziu zniknely chociaz jest troche zaczerwieniony, wypatrzylem jeszcze u siebie pow. wezly pod uszami a pod pachami i w pachwinnach nie znalazlem. Od tego czasu pobolewa mnie jeszcze w brzuchu tak po lewej stronie jak koncza sie zebra( co to moze byc?). Bylem u lekarza i spytalem sie o pow wezly na szyi to on odpowiedzial ze u mlodych ludzi ( mam 19 lat) to normalne. Czyli jak mam to rozumiec jaies zmiany hormonalne? a I do jakich lekarzy mialbym pojsc ? Jaka cholere moglem zlapac? W jakim kierunku mialbym sie badac ? i jakie badania wykonac? Dzieki za odp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allllad



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znowu prosze o odpowiedzi!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja znalazłam co takiego:
Kliniczne objawy ostrej choroby retrowirusowej to: ból głowy, kaszel, nocne pocenie się, gorączka, powiększenie węzłów chłonnych. Najczęściej objawy te określane są jako zespół mononukleozopodobny, a okres ten trwa 2-4 tygodnie. Po tej fazie mogą długo nie występować żadne zauważalne objawy chorobowe. Taki bezobjawowy okres może trwać od 6 miesięcy do 12 lat i dłużej.
nie wiem gdzie naczytałes sie takich bzdur ... jego nie mozna wykryc po paru dniach, to nie grypa... ;/

i jeszcze to ->


Kiedy zrobić sobie test?
Większość testów na próbkach krwi wykrywa infekcję HIV w ciągu trzech miesięcy od zakażenia, ale czasami upływa sześć miesięcy zanim poziom przeciwciał osiągnie wykrywalny poziom. Generalnie zaleca się wykonanie testu około pół roku po ostatnim możliwym kontakcie z wirusem. Jeżeli zrobisz sobie test na krótko po kontakcie z wirusem należy zrobić kolejny test kilka miesięcy później, aby potwierdzić wyniki.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na hiv są teraz darmowe testy w Warszawie - właśnie wracam z takiego - bardzo miła kadra, jeszcze w bonusie dostałam gumki i karty do gry (seksualne) Wink

nieważne

moim zdaniem powinieneś zrobić morfologię, enzymy wątrobowe (bo choroby wątroby różnie sie objawiają) i badanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby i może mononukleozy (gardła nie masz zawalonego?)

a te plamy swędzą? bo plamki na żołędziu i plamy bym wiązała z antybiotykami i często występującą po takich kuracjach grzybicą
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allllad



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

plamy swedza moze troszke ale sa one tylko przez jakis czas potem znikaja, dzisiaj zauwazylem, ze jak dluzej postalem przed kapiela ( golenie sie,...) w lazience to mi sie takie plamy pojawily,a po wyjsciu z lazienki one znikaja. jak siegne pamiecia to zawsze mialem takie sine plamki na nogach i moze na to nie zwracalem uwagi, teraz moze troszke sie to bardziej objawilo.

na zoledziu mialem taka plamke jakby kroste przed braniem antybiotyku w tyg. od sytuacji awaryjnej. swedziala mnie troszke tak ok. 2 dni i znikla potem pojawily sie to zaczerwienienie( z 3 tyg. od tego ) jaka moze to byc choroba weneryczna?

Na usg powiedziala mi babka, ze nie mam powiekszonej watroby,ani nic innego oprocz tych wezlow , wiec moze to byc jakas choroba watroby bez jej powiekszenia?

co to znaczy zawalone gardlo? bo mam takie troche zaczerwienione, okresowo bolace( nie za mocno) i sie zastanawiam czy mononukleoza moze byc jesli nie mam zawalonego gardla( w moim rozumieniu mocno bolacego)

Czytalem jeszcze o opryszczce i wyczytalem, ze moga sie powiekszyc wezly chlonne, ale czy w ok. szyi, miednicy, chyba kolan , ucha? jednoczesnie

ps. do wypowiedzi wind_of_hope :nie wiem gdzie naczytałes sie takich bzdur ... jego nie mozna wykryc po paru dniach, to nie grypa... ;/

> duzo osob na forum :
hej nie umieszczamy linków do innych for. emilka
odpowiada na pytania czy testy sa wiarygodne po 5 tyg. nawet i twierdza ze tak, nie wiem z jakiego zrodla to masz, wiec podaj jesli mozesz,

tu masz inf o testach z Krajowej centrum ds. AIDS : http://www.aids.gov.pl/files/publikacje/rozdzial_03.pdf

napiszcie co myslicie ;]

dzieki za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 5:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem warto się zainteresować opryszczką i ew... alergią.
czy nasila się to moze po spożyciu określonych pokarmów?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allllad



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie zwaracalem uwagi zeby to sie nasilalo po zjedzeniu czegos. Ale jem tak z 4 posilki dziennie, wiec moze to sie utrzymywac? Jak wygladalaby reakcja alergiczna? mialem taka sytuacje, ze zjadlem posilek i za jakies 15 min na waznym spr caly sie zrobilem czerwony i swedziala mnie skora na klatce piersiowej i okolicach szyi, nie wiem czy to ze zdenerwowania, czy wlasnie alergia

jesli to opryszczka to moga byc pow wezly chlonne i bolace miesnie np. uda, stawy( kregoslup w odc. ledzwiowym)? i jeszcze jakie mam wykonac badania jesli ktos wie ( nazwy ) zeby juz wyjasnic wszystkie watpliwosci w zwiazku z chorobami wenerycznymi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group