Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

powiększone węzły chłonne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bue



Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 3:43 pm    Temat postu: powiększone węzły chłonne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.mediweb.pl/forums/viewtopic.php/t=18097/sid=.html

daję linka z innego forum, bo tam mam od początku wszystko napisane. W skrócie to: co może być przyczyną powiększonych węzłów chłonnych? Pół roku już tak mam i w sumie ogólnie brak innych objawów..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 8:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potrzeba dokładniejszych badań, na początek zawsze dobra (i tania) elektroforeza białek osocza, a potem dalsza diagnostyka w razie konieczności. Nie wiem czemu wcześniej tego nie zlecono.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bue



Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w poniedziałek idę do lekarza to się podpytam.

A czy to od razu musi być coś złego? Sad strasznie się martwię...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bue



Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i w górę temat...Sad
Może jednak ktoś wie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bue



Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 11:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłam dzisiaj u lekarza i pani doktor powiedziała, że mam się nie martwić. sama już nie wiem Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xtcxtcxtc



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.ziarnica.pl/index.php?tekst=zz_objawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ichbinivo



Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 6:03 am    Temat postu: Powiekszone wezlly chlonne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otoz od razu przepraszam jsli byl juz taki temat. Ja go w kazdym razie nie znalazlem.

Mam 17 lat. 11 miesiecy temu przeszedlem mononukleoze. Od tego czasu od czasu do czasu mam powiekszone wezly chlonne. Rodzice twierdzili ze to normalne po mononukoie- sa lekarzami- wiec im werze. Ale tym razem mam straszne nasilenie tego powiekszenia. Jestem na wakacjach i 4 tygodnie temu przeszedlem zapalenia zatok. Od 2 tygodni mam coraz bardziej powieszone wezly chlonne. Mam powiekszony , twardy , nie bolesny wezel pod zuchwa. Na szyji wezly tez sa troche powiekszone. Za uszami dzisiaj mi sie bardzo powiekszyly. Od 2-3 dni mam bardzo powiekszone , ruchome i bolesne wezly w pachwinach i w jamie brzusznej (przynajmniej przypuszczam ze sa to wezly. Przynajmniej podobny bol.) Czuje je jak chodze cy nawet siedze. Nie moge robic za barzo skolnow i bo bola. W ostatnich dniach przeszedlem kurs pierwszej pomocy (emrgency first response) i jak trzwiczylismy znajdowanie pressure points ( miejsca nacisu?) gdy kolzanka probowala to cwiczyc na moich nogach nie udalo jej sie bo mnie za bardzo bolao. Zastanawiam sie czy nie isc z tym do lekarza. Czy moge nurkowac z tymi objawami? Po mononukelozie do tej pory mm zle wyniki watrobowe i trzustki. Czy powinienem pojsc teraz do lekarza, czy poczekac do 3 wrzesnia kiedy wroce do polski?


------edited by emilka-----
przyłączyłam temat do tematu o powiekszonych węzłach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem, że węzły chłonne mogą się powiększać w związku ze stanem zapalnym organizmu.
jeśli jednak są bardzo duże i bolesne powiedz o nich rodzicom lub idź do innego lekarza.
badanie i kontrola węzłów nie zaszkodzi a może pomóc i Cię uspokoićSmile
ja to jestem zdania, że lepiej dmuchać na zimne i spać spokojnie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group