Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powiększone węzły chłonne - niesymetrycznie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrowkojad



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 9:44 pm    Temat postu: Powiększone węzły chłonne - niesymetrycznie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
O pewnego czasu mam problem z węzłami chłonymi pod pachą - nie skłamię jeśli napiszę, że od miesiąca, ale może i troszkę dłużej - nie pamiętam dokładnie. Otóż węzły powiększają się niesymetrycznie, pod pachą - gdy lewy węzeł się chowa to dzień lub dwa później pojawia się drugi po prawej stronie. Do tego węłzły lekko bolą - ból promieniuje na okolicę, a nad nimi jest niewielkie zaczerwienienie. Nie spotkałem się jeszcze z podobnym problemem w internecie (chodzi o tę niesymetryczność). Nie zmieniałem ostatnio marki dezodorantu, trochę chorowałem (możliwe, że to wynik niedoleczonej infekcji, ale może jakiś lekarz inaczej zinterpretuje te objawy). Czy to, że wcześniej (w kwietniu) miałem powiększony węzeł chłonny pod żuchwą, który udało mi się wyleczyć to było podobne schorzenie? Wprawdzie wybieram się do lekarza, ale pewnie wynik wizyty będzie taki: antybiotyk + badanie krwi i moczu - na początek, co może poskutkuje - mam nadzieję.
Moje pytanie brzmi: Czy jest się czym martwić?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 7:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mrowkojad
Nie mogę ocenić czy to co opisujesz są węzłami chłonnymi i od czego(na pewno może być nie wyleczony stan zapalny ale bóle mogą być również od kręgosłupa,wskazane jest badanie palpacyjne w tym piersi)Należy udać się do lekarza i na podstawie wywiadu,badania palpacyjnego oraz usg (nie ma potrzeby wykonywania badań krwi czy moczu)jeśli zajdzie potrzeba lekarz zaordynuje antybiotyk.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
major0700



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiam ja tez mam podobny rpoblem niedano wyczulem ze mam jakis guek pod pacha lae niewiem czy to wezel guzek jest bardzo ruchomy mam takie guzki tez na szyi i w pachwinie rozmiwszczone symetrycznie wszystjki sa uchome mam dopiero 14 lat i moze ma to jakis zwiazek z okremsem dojrzewania co otym yslicie prosze o pomoc ?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 11:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

major0700
objaw może wskazywać na infekcje wirusowo- bakteryjną.wskazana wizyta u lek.ogólnego.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
major0700



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko ze ja tyo mam od stycznia bylem u dwoch lekarzy ii powiedzieli ze niamam sie czym martiwc bo to drobne wezelkichlonne niewiem co robic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

major0700
Nie potrafię ocenić bez badania(a na odległość nie da rady)można zrobić badanie krwi,wówczas można będzie powiedzieć czy jest jakiś powód do niepokoju a skoro 2 lek.uważa że nie ma,to nie ma się czym przejmować.Pamiętaj ze powiększenie węzłów chłonnych,może być z bardzo dużo powodów,np: zadraśnięcie,zacięcie naskórka od paznokci,przewiania,przeziębienia i wiele innych prozaicznych przyczyn.Zaufaj lekarzom lub zrób badanie krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group