Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poważny problem zdrowotny ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LukGry



Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 12:12 pm    Temat postu: Poważny problem zdrowotny ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Jestem na forum nowy, i muszę zadać wam bardzo ważne pytanie.

Mianowicie od pewnego czasu osoba z mojej rodziny skarży się na bóle brzucha ( tylko rano i wieczorem ).
Po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu kompletnie nic. ZERO ( podejrzenie wrzodów na żołądku co po badaniu zostało wykluczone)

Po zrobieniu badania USG lekarz przeprowadzający badanie stwierdził że wątroba jest obniżona praktycznie do samego pępka. I ze węzły chłonne wątroby są 3 razy większe niż powinny być.
Rozszerzone badanie krwi wykazało OB powiększone o 3 razy i bardzo mała ilość żelaza w organizmie.

reasumując:

- wątroba opuszczona do samego pępka
- OB za duże o 3 razy
- węzły chłonne wątroby powiększone o 3 razy
- teoretyczny brak żelaza w organizmie.

Proszę o odpowiedź co to może być ? Jaką chorobę mogą charakteryzować takie objawy ? Czy to musi być coś poważnego ? ;o

Lekarze nie chcą nic mówić, a w rodzinie ani wśród znajomych nie mam osoby która jest tak obeznana z medycyna żeby udzielić mi jakiejkolwiek odpowiedzi.

To dla mnie bardzo ważne.


Umieściłem temat w tym dziale ponieważ na takie oddział pacjent został przyjęty w szpitalu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milineczka



Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.medpytania.pl/ - spróbuj zapytać tutaj tam są lekarze, może któryś będzie wiedział o co chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te wszystkie wyniki są bardzo niebezpieczne, mogą wróżyć wiele ciężkich chorób. Brak żelaza to również olbrzymi pretekst to niepokoju. Lekarze naprawdę nic nie chcą wam powiedzieć, ani trochę? Wysokie OB, może być powodem pojawienia się stanu zapalnego, czyli reasumując być może pojawi się on gdzieś w okolicach wątroby - to tak na chłopski rozum na razie.

Jeżeli węzły chłonne powiększone są we wnęce wątroby, to być może sugeruje to żółtaczkę mechanicznę, jednak nie jest to proste od tak, przez internet do stwierdzenia. A możesz podać informacje o wieku chorego i jego płci? To zawsze może pomóc w pomocy ustaleniu jakiś możliwych chorób.

Oczywiście nie ma co panikować, bo nie oznacza to wcale, że jest to TRAGICZNIE niebezpieczna choroba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LukGry



Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pasta napisał:
Te wszystkie wyniki są bardzo niebezpieczne, mogą wróżyć wiele ciężkich chorób. Brak żelaza to również olbrzymi pretekst to niepokoju. Lekarze naprawdę nic nie chcą wam powiedzieć, ani trochę? Wysokie OB, może być powodem pojawienia się stanu zapalnego, czyli reasumując być może pojawi się on gdzieś w okolicach wątroby - to tak na chłopski rozum na razie.

Jeżeli węzły chłonne powiększone są we wnęce wątroby, to być może sugeruje to żółtaczkę mechanicznę, jednak nie jest to proste od tak, przez internet do stwierdzenia. A możesz podać informacje o wieku chorego i jego płci? To zawsze może pomóc w pomocy ustaleniu jakiś możliwych chorób.

Oczywiście nie ma co panikować, bo nie oznacza to wcale, że jest to TRAGICZNIE niebezpieczna choroba.


słowa lekarza " o nie tak nie powienno być, Prosze być dobrej mysli "
mężczyzna, wiek 15 lat ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I byliście u dwóch lekarzy, tak? To najlepiej iść do trzeciego. w Tak młodym wieku, takie problemy? Po pierwsze, musicie zmienić diete małego na bogatą w żelazo. Czyli warzywa, owoce to podstawa. Najlepiej przygotować je na parze, ale takie rzeczy powinien też lekarz powiedzieć ;/ ja nie wiem. Może udajcie się do jeszcze jednego, jakiegoś prywatnego najlepiej. Byliście u rodzinnego czy gdzieś w przychodni?

Na pewno jest coś nie tak i być może stan zapalny się pojawił ;/ kurcze bardzo trudno cokolwiek pomóc. Człowiek chce a nie może. Z tego co się orientuje w tym temacie, to przemieszczenie narządów, może wywołać również przepukliny... szukałam jakiś informacji na ten temat ale b.mało tego jest :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LukGry



Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Astiz napisał:
I byliście u dwóch lekarzy, tak? To najlepiej iść do trzeciego. w Tak młodym wieku, takie problemy? Po pierwsze, musicie zmienić diete małego na bogatą w żelazo. Czyli warzywa, owoce to podstawa. Najlepiej przygotować je na parze, ale takie rzeczy powinien też lekarz powiedzieć ;/ ja nie wiem. Może udajcie się do jeszcze jednego, jakiegoś prywatnego najlepiej. Byliście u rodzinnego czy gdzieś w przychodni?

Na pewno jest coś nie tak i być może stan zapalny się pojawił ;/ kurcze bardzo trudno cokolwiek pomóc. Człowiek chce a nie może. Z tego co się orientuje w tym temacie, to przemieszczenie narządów, może wywołać również przepukliny... szukałam jakiś informacji na ten temat ale b.mało tego jest :/


wiesz co dieta jest ok bo on lubi i jje owoce i warzywa. nikt nie jje tam zadnych takich ciężkich dań bo po prostu nie lubią tego a co do lekarzy to sprawa na sie tak ze najpierw był jeden rodzinny a potem inny lekarz który dał skierowanie do szpitala. W szpitalu aktualnie robią wszystkie badania jeszce raz do nie wierzą w to co sie dzieje i tak wyglada sprawa generalnie;o w internecie tez bardzo mało o tym jest ;o prawie ze nic, masz racje dlatego napisalem tutaj .

jak bede coś wiedział to napewno napisze na forum a tymczasem czekam na informacje ze szpitala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group