Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

potrzeby fizjologiczne płodu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lewiatan



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z tad
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 7:45 pm    Temat postu: potrzeby fizjologiczne płodu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam jestem nowa na tym forum. ostanio zastanawialam sie jak plod zalatwia swoje potrzeby fizjologiczne czy moze nie ma takiej potrzeby? jesli ktos by dal rade to prosze o odpowiedz z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co ja słyszałam to płód "pije" wody płodowe, ktore potem wydala jako smółke - zaczyna ona gromadzić się w jelitach około 4-5 miesiąca życia płodowego. Składają się na nią wody płodowe, maź płodowa, złuszczony nabłonek śluzówki przewodu pokarmowego, enzymy trawienne, bilirubina i biliwerdyna oraz cholesterol. Brak smółki może świadczyć o zarośnięciu odbytu lub innej, niskiej niedrożności jelit.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group