Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Potrzebne informacje o magnetoterapii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 10:48 am    Temat postu: Potrzebne informacje o magnetoterapii Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się Państwu! Od jakiegoś czasu raz po raz napotykam jakąś zdawkową informację w Sieci dot. magnetoterapii i coraz bardziej zaczyna mnie to interesować. Cierpię na zwyrodnienia stawów i przyznam, że każda pomoc byłaby mi tu bardzo na rękę. Leki, które przepisał mi lekarz skutkują w umiarkowanym stopniu, podobnie rzecz się ma z maściami zachwalanymi w telewizji. Taki już urok tej choroby, jednakowoż zasłyszałam, że właśnie magnetoterapia bywa skuteczna w przypadku wszelakich zwyrodnień. Niestety nie potrafię sobie sama poradzić z uzyskaniem konkretnych informacji technicznych, dlatego prosiłabym młodsze koleżanki i kolegów o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na jakich informacjach konkretnie Pani zależy? Stricte naukowych czy tych związanych z samą formą zabiegów? Mogę czegoś później poszukać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stefankata



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

„Magnetoterapia polega na poddawaniu chorego miejsca działaniu pulsacyjnego pola magnetycznego niskich częstotliwości. Skuteczność takiego leczenia została potwierdzona naukowo i znajduje potwierdzenie w licznych przypadkach poprawy stanu zdrowia chorych, cierpiących m.in. na cukrzycę, astmę, choroby układu krążenia czy nerwowego, zwyrodnienia i zapalenia stawów, problemy z kręgosłupem i wiele innych”. To znalazłem na jakimś portalu medycznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beza111



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do teorii – zgadza się, co do praktyki – również. Leczyłam magnetoterapią nogę po złamaniu otwartym (ból jakoś nie chciał ustąpić) i jestem zadowolona z efektów. Podobnie zadowoleni byli inni pacjenci Biomagu, z którymi się tam spotykałam. Bóle głowy, pleców, nóg, rąk, bezsenność, problemy żołądkowe… Pełny przekrój w zasadzie. I nie widywałam tam wyłącznie osób starszych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że zostałem wyprzedzony, więc jedynie uzupełnię: „Magnetoterapia jest skuteczna tylko wówczas, gdy stosuje się ją regularnie. Zaburzony harmonogram zabiegów rzutuje na efektywności całego procesu leczenia, a tym samym na zdrowiu pacjenta”. Tyle z mojej strony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beza111



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To fakt. Specjaliści z mojego gabinetu też to podkreślali. Więc trzeba nie zapominać i nie oszczędzać paru groszy, bo wtedy z leczenia będą nici.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 9:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oszczędzać na pewno nie będę. A czy byłaby Pani jeszcze uprzejma powiedzieć, ile takie zabiegi właściwie kosztują i czy bywają bolesne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beza111



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 10:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magnetoterapia jest całkowicie bezbolesna, a koszty podlegają indywidualnej wycenie, ponieważ są zależne od ilości oraz częstotliwości zabiegów. Powiem tylko ze swojej strony, że na magnetoterapię stać w zasadzie każdego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim miłym rozmówcom za wkład w dyskusję. Teraz już przynajmniej wiem, na czym rzecz polega i że warto spróbować. W końcu zdrowie ma się tylko jedno. Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group