Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

potliwość

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 2:26 pm    Temat postu: potliwość Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od lat mam problemy z nadmierną potliwością i to tylko na dłoniach , do tego pojawia się uczulenie .Na tle nerwowym to raczej nie będzie , kiedyś chodziłam już do neurologa jednak żadne lekarstwa mi nie pomogły .Jaki może być tego powód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uczulenie na dłoniach to mogą być "potówki".

potliwość dłoni może byc związana z dużą liczbą gruczołów potowych i ich nadreaktywnością. warto wybrać się do dermatologa. może doradzi maści czy kremy (antyperspiranty) do dłoni typu anti persp C czy etaxel. jest tez taki zabieg z toksyną botulinową, ale jest dość drogi i trzeba go powtarzac co jakis czas.
no i możesz moczyć dłonie w wodzie z dodatkiem szałwii.

a jesteś pewna, że to nie na tle nerwowym? może kiedyś byłas narażona na stres. przewlekłe stany stresowe mogą spowodować trwałe zmiany i nawet gdy nic sie nie dzieje, mogą się pocic ręce..

bo rozumiem, że innych dolegliwości nie ma? tarczyca ok?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na tle nerwowym to na pewno nie jest , chodziłam już do neurologa. Ręce to mi się pociły już jak miałam 6 lat . Chce sobie pracować na czas wakacji i ostatnio ksiązeczke sanepidowską sobie wyrabiałam , ale ze względu na uczulenie na dłoniach nie podpisała mi tej karty jeszcze , dopiero jak to wylecze . W czwartek mam umówioną wizyte u dermatologa. Jak narazie biore magnez i różne takie maście ale jak narazie nie ma żadnej poprawy. Z tarczycą jest wszystko ok już miałam robione badanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiolusiaaa17



Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 7:06 pm    Temat postu: potliwosc rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam taki problem moze mi ktos pomoze... bardzo czesto pocą mi sie rece i nogi. bardzo jest to dla mnie uciązliwe poniewaz nie moge załozyc w lecie jakis klapeczków bo juz mi sie nogi pocą z rekami to samo.. pomózcie co mam robiic..???


-----edited by emilka----
przyłączyłam temat do podobnego


tak mi sie wydaje ze to moze byc ze sresu.. poniewaz jak byłam mała zaznałam duzo nieprzyjemnosci i strachu..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stres lub organizm. Znam wiele osób, którym poca się ręce. Czy to zima czy lato. Czasem tak to juz jest z organizmem Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 9:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


Jaka Twoja waga ? <bo piszesz o potliwosci calego ciala>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiolusiaaa17



Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:35 pm    Temat postu: waga Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

waze 54 kilo . a to moze byc związane z wagą???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group