Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poszukuje lekarza i porady

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boniek1983



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 2:00 pm    Temat postu: Poszukuje lekarza i porady Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,najpierw pokrótce opisze jaka jest u mnie sytuacja, mam na imię Wojciech w wrześniu 2011 wykryto u mnie przepuklinę w kręgosłupie na poziomie L5-S1 z dużym uciskiem na nerwy. W styczniu 2012 przeszedłem operacje mikrodyscektomii, następna w sierpniu 2012 operacje podcięcia dysku usunięcia zrostów pooperacyjnych, oraz usunięcia kawałka kości. Obydwie operacje niestety nie dały dobrych wyników, teraz mam zrosty wokół nerwu na które dodatkowo naciska dysk, neurochirurg nie chce juz sie podjąć operacji. W sierpniu 2013 miałem zastrzyk sterydowy w kręgosłup, z odwrotnym efektem (ból sie zwiększył po zabiegu). Teraz lekarze mówią mi ze zostało mi tylko uśnieżanie bólu, morfina juz nie działa tak dobrze.
Dlatego zwracam się z prośba o kilka rad:
- dobry lekarz w Polsce do którego mógłbym się udać na konsultacje lub jakieś leczenie (najlepiej jakby było gdzieś blisko woj. lubuskiego)
- czy jest coś co jeszcze można zrobić? (pytam gdyż leczę sie w UK, i tutaj lekarze sie poddają)

Uprzejmie proszę o jakąkolwiek rade, gdyż jestem wciąż młodym człowiekiem (lat 31), a tak się nie da żyć, każda aktywność (nawet krótki spacer) powodują okropny ból, a stan mój cały czas się pogarsza.
Z góry dziękuje.
Wojciech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
OliCzar



Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 1:44 pm    Temat postu: Re: Poszukuje lekarza i porady Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boniek1983 napisał:
Witam,najpierw pokrótce opisze jaka jest u mnie sytuacja, mam na imię Wojciech w wrześniu 2011 wykryto u mnie przepuklinę w kręgosłupie na poziomie L5-S1 z dużym uciskiem na nerwy. W styczniu 2012 przeszedłem operacje mikrodyscektomii, następna w sierpniu 2012 operacje podcięcia dysku usunięcia zrostów pooperacyjnych, oraz usunięcia kawałka kości. Obydwie operacje niestety nie dały dobrych wyników, teraz mam zrosty wokół nerwu na które dodatkowo naciska dysk, neurochirurg nie chce juz sie podjąć operacji. W sierpniu 2013 miałem zastrzyk sterydowy w kręgosłup, z odwrotnym efektem (ból sie zwiększył po zabiegu). Teraz lekarze mówią mi ze zostało mi tylko uśnieżanie bólu, morfina juz nie działa tak dobrze.
Dlatego zwracam się z prośba o kilka rad:
- dobry lekarz w Polsce do którego mógłbym się udać na konsultacje lub jakieś leczenie (najlepiej jakby było gdzieś blisko woj. lubuskiego)
- czy jest coś co jeszcze można zrobić? (pytam gdyż leczę sie w UK, i tutaj lekarze sie poddają)

Uprzejmie proszę o jakąkolwiek rade, gdyż jestem wciąż młodym człowiekiem (lat 31), a tak się nie da żyć, każda aktywność (nawet krótki spacer) powodują okropny ból, a stan mój cały czas się pogarsza.
Z góry dziękuje.
Wojciech

Witam serdecznie,
Ja z mężem byliśmy w podobnej sytuacji mąż, ma 42 lata i przebył 3 „nieudane operacje” kręgosłupa nie będę się rozpisywać co dokładnie, bo pewnie nie starczyłoby miejsca.
Znaleźliśmy świetnego Lekarza Neurochirurga - Dr Warzecha Adam w Warszawie (poświęcił nam ponad 40min co już było dla nas szokiem, bo wizyty, nawet prywatne trwały zazwyczaj 15 min) Co pardwa nie dał nam nadziei, że zrobi operację i wszystko naprawi, ale powiedział, abyśmy spróbowali skorzystać z pomocy rehabilitanta (kompetentnego i doświadczonego) na zasadzie terapii manualnej. Polecił konkretną placówkę w, której przyjmuję na Al Jerozolimskich. I jak się okazuję, chyba trafił ponieważ mąż nie odczuwa ostrych bóli od ponad pół roku, od pół roku przesypia spokojnie noce za co jesteśmy bardzo wdzięczni rehabilitantom, którzy jako jedyni podeszli do nas bardzo indywidualnie, zbadano, wytłumaczono co i jak, co jakiś czas dostajemy nowe ćwiczenia, które musimy wykonywać już do końca życia, ale człowiek jest w stanie się przyzwyczaić jeśli faktycznie mu pomaga.
Także polecam Panu znaleźć sobie dobrego Neurochirurga,a później rehabilitanta.
Życzę zdrowia! I dużo siły!
O.Cz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czarna503



Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 11:01 am    Temat postu: kregoslup Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam 52 lata i ostatni rok byl dla mnie makabryczny przewrucilam sie w pracy i uderzylam bardzo mocno w kregoslup no i sie zaczelo codzilam od lekarza do lekarza wszyscy mowili to samo ze to rwa kulszowa dostawalam zastrzyki na tz. korzonki przechodzilo troche szlam do pracy pracowalam no moze dwa tygodnie i abarot to samo nikt mi nie dal zadnego skierowania na zadne badanie tylko dalej byla to rwa kulszowa .tak bylo osiem miesiecy poki nie wzielam sprawy w swoje rece tz. zaczelam chodzic prywatnie po lekarzch no troche to pomoglo bo kazali mi porobic wszystki rezonanse oczywiscie odplatnie wracalam do lekarzy i dalej nic nie widzieli w koncu trafilam na lekarza mojej siostry i polorzyl mnie do szpitala zrobili badania i to koniec mam brac tylko leki przeciw bolowe i nic wiecej ciekawa jestem ile moja watroba to wytrzyma a mam stwierdzone od L-Swykazuja dyskopatie L3-S1 orazwieloogniskowe torbiele okolokorzeniowe z uciskiemna nerwy rdzeniowe.Lipidogram-hipercholesterolemia jednym slowem mam te torbiele na calymkregoslupie jest to bol nie do wytrzymania podobno sie to operuje ale co z tego nie mnie bo juz teraz wiem ze leczenie jest bardzo dluge i mozolne i lekarzom sie nie che tego robic no chyba moze ze znalazl by sie jakis tego podjac ale nie wierze wiec mam zapisane dziesiec lekow przeciw bolowych i tak mam zyc bo w polsce teraz ludzi sie nie leczy bo niby po co
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SzymonAndrzejewskii



Dołączył: 31 Lip 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 4:39 pm    Temat postu: Re: Rehabilitacja WARSZAWA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli mają Państwo poważne problemy z dyskopatia kręgosłupa polecam tak jak przedmówczyni Rehmedis w Warszawie. Trafiłem do nich właśnie po przeczytaniu opinii o tym miejscu i przyznam, że wszystko się zgadza.
Ja jestem po operacji przepukliny L-S już miesiąc po i normalnie funkcjonuje, choć w pierwszych tygodniach bałem się chodzić.
Kompetentna terapeutka pracuje ze mną manualnie i dobrała odpowiedni zestaw ćwiczeń. Przy okazji miejsce daje - poczucie bezpieczeństwa.
Szymon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sediko



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 11:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez wątpienia warto nawiązać kontakt ze specjalistą. Być może będzie potrzebna operacja, pod okiem eksperta. Dużą uwagę należy zwrócić nie tylko na opinię, ale także używany w trakcie operacji sprzęt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group