Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
intoucheable



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 9:28 pm    Temat postu: Pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam 17 lat i w październiku lub sierpniu ubiegłego roku koledzy dali mi spróbować jakiś dopalacz który się pali, pociagnolem jakies 4-6 buchow tylko w przeciwienstwie do moich kolegow do konca dnia bylo wszystko ok, ale nastepnego dnia czulem sie dziwnie nie moglem usiedziec na miejscu widzialem jak przez mgle i tak przez dluzszy czas, czasami mam uczucie goraca w klatce nachodza mnie leki, nie mogę spać, szybkie bycie serca, nie umiem się skoncentrować, jestem przygnębiony i tak w kolko czasami jest lepiej czasami gorzej czasami lepiej wydaje mi się ze mogę zwariować ale chce być normalnym człowiekiem czytałem o depersonalizacji i wydaje mi się ze tez mam i ostatnimi dniami nie mogę spać bo jak się kładę i gdy prawie zasypiam to mam taki motłok myśli ze od razu się zrywam i napada mnie lek dużo o tym czytałem i myślę ze mam nerwice ale bardzo się boje ze mógłbym mieć schizophrenie i się tego bardzo boje bo chciałbym funkcjonować normalnie a nie wiem czy mi to przejdzie w nauce mi to trochę przeszkadza ale dlatego ze bylem bardzo opanowanym człowiekiem.
Nikomu o tym nie mówiłem żyję z tym sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wygląda mi to po opisie na schizofrenię, jak mam być szczera Wink Chociaż oczywiście nie jestem lekarzem, więc diagnozy stawiać nie mogę Smile

Wspominasz o dopalaczach, sądzisz, że to mogło mieć związek z obserwowanymi przez Ciebie objawami? Nie wydaje mi się...

Zauważyłeś te stany lękowe/przygnębienie/zniechęcenie w jakichś konkretnych sytuacjach? Zmieniałeś ostatnio tryb życia/szkołę/grono znajomych?
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
intoucheable



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 11:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to cale dzieciństwo żyłem w stresie żyłem w biedzie ojciec pil były awantury a ja zawsze o wszystko się martwiłem.
A co do zmian to 3 lata temu zmieniłem miejsce zamieszkania na Anglie to tez musiałem zmienić kolegów przyjaciół w pl nie bylem 3 lata (choć bardzo bym chciał) kolegów tutaj to własnie mam dużo takich co pala ale nie tylko dopalacze to zbytnio się z nimi nie zadaje zbyt często a obecnie zadaje się z inna grupka kolegów to będzie moja 3 szkoła tutaj w UK i tez nie było kolorowo wiec mój tryb życia ostatnio się zmieniał co chwilkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie nie dziw się, że możesz mieć problemy z przystosowaniem się do nowego środowiska. Dużo zmian w krótkim czasie przeważnie powoduje ogromny stres.

Ze swojej strony radziłabym skontaktować się z psychologiem, bo rzeczywiście może to być nerwica. W razie czego profesjonalista pokieruje Cię dalej Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
intoucheable



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 2:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karioka

Dzięki za pomoc Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
weronikakowalska46



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, porada psychologa na pewno nie zaszkodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group