Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pominięcie tabletki w 1. tygodniu - krwawienie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafael321



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 12:51 pm    Temat postu: Pominięcie tabletki w 1. tygodniu - krwawienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
w pierwszym tygodniu brania tabletek Artilla (biore 21 tabletek z 7-dniowa przerwa) zapomniałam jej zażyć i następnego dnia wzięłam dwie. Od tego czasu krwawię (nie obficie) już przez 4 dni. Dodatkowo bolą mnie piersi. Tabletki zażywam regularnie.

Tekst z ulotki:
"Postępowanie w przypadku pominięcia tabletki. W przypadku pominięcia tabletki, jeżeli od pominięcia tabletki upłynęło mniej niż 12 h, skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana; pominiętą tabletkę należy jak najszybciej przyjąć, a kolejną - o zwykłej porze. Jeśli od pominięcia tabletki upłynęło więcej niż 12 h skuteczność działania może być zmniejszona, należy wówczas postępować w niżej opisany sposób. W przypadku pominięcia tabletki w 1. tyg. należy przyjąć ją jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, następne tabletki przyjmować o zwykłej porze. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowo mechaniczną metodę antykoncepcyjną. Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki utrzymywano stosunki płciowe istnieje możliwość zajścia w ciążę. Im więcej tabletek zostało pominiętych i im bliżej 7-dniowej przerwy w stosowaniu preparatu, tym większe jest ryzyko zajścia w ciążę."

Zastosowałam się do tej metody, ale mam to krwawienie. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Jest jakaś możliwość, żebym nie krwawiła? Czy można się dowiedzieć, po ilu dniach takie krwawienie może ustąpić?

Proszę Was o poradę co zrobić w tej sytuacji
Z poważaniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mart



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 9:49 am    Temat postu: tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że krwawienie albo ustąpiło albo wybrałaś się do ginekologa. To już prawie dwa tygodnie mijają od momentu napisania postu. Daj znać jak się sprawa rozwiązała. Ogólnie rzecz biorąc przy wizycie u ginekologa ja bym wypytała o wszelkie możliwości niepożądanych krwawień, długości ich trwania jak również kwestię pominięcia tabletki. Z tego co kojarzę takie branie dwóch tabletek w ramach zażycia zapomnianej nie powinno wchodzić w grę. Pytanie jak długą przerwę między ich zażycie zrobiłaś. Mam nadzieję, że przedyskutowałaś już sprawę z lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rafael321



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj. Zapomniałam dodać, iż zmieniłam właśnie na ten lek z Sylvie. Z tego co wiem, to może mieć na to wpływ. Nie mogłam niestety pójść do ginekologa w tym czasie, gdyż byłam bardzo zajęta. Jednak idę w następny tygodniu i o wszystko postaram się zapytać. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokłądnie z tego co wiem nie bierze się zapomnianej pigułki po ponad 12 h
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mart



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rafael321 - daj znać jak po wizycie u ginekologa. Nie wiem jaki dokładnie rodzaj tabletek przyjmujesz. Mnie lekarz przy vibinie wyedukował, ze jak najszybsze wzięcie tabletki niestety nie zawsze może załatwić sprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group