Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Półpasiec...

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żabcia



Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co słyszałam to półpaśćcem można sie zarazić zanim sie on nie ujawni jak sie już ujawnił i można rozpoznać chorobę po dolegliwościach to nie zaraża już chora osoba. A co do ciąży to nie ma chyba żadnego niebezpieczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
żabcia



Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jeśli chodzi o okres zarażenia to nie ma określonego, bo wraz z ujawnieniem się półpaśćca chora/chory już nie zaraża......nic więcej na temat zarażenia się półpaśćem nie wiem, tylko to co powiedział mi neurolog w szpitalu...do usłyszenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
żabcia



Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

półpaśiec mamy w sobie po przebytej ospie wietrznej ale u niektórych może sie on ujawnić u niektórych nie. takze kobiety w ciąży nie muszą bać się o płód lecz bardziej o siebie oczewiście jesli u chorej osoby półpasiec nie jest wykryty....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy może ktoś po krótce opisać jak ten półpasiec wyglada Question
i czy te zmiany skórne bolą itp Question
Powrót do góry
żabcia



Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

półpasiec objawia się guzami ale to bardzo bardzo mocno bolącymi, i na około wysypką (opryszczkami) które wyglądają jak krostki, z czasem pojawia sie ropa w nich, opryszczka pęka i zasycha robi sie taki strupek, no i wiele guzów może wystapić uprzedzam że bardzo bolących. Ja miałam takie objawy nie wiem ja u innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anita
Gość









PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam .. jestem w 10 tyg ciazy n\bylam z wizyta u rodzinyi moj szwagier ma półpasiec czy powinnam isc do lekarza czy zaraze sie i boje sie o moja dzidzie bo juz sama niewiem jedni mowia ze tak drudzy ze nie... pozdrawiam..
Powrót do góry
rumianek



Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:56 am    Temat postu: Półpasiec? :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zaobserwowałam u siebie na klatce piersiowej i na plecach kilka pojedynczych, różnie rozmieszczonych krostek. Ze względu na to, że mój brat miał niedawno ospę pomyślałam, że może i mnie dopadła. Smile Ale okazało się, że już ją miałam w wieku 5 lat i idac tym tropem doszłam do tego, iż może to być półpasiec. Teraz mam 16 lat i czy możliwe jest, że to właśnie półpasiec czy może jakaś wysypka? Bo czytałam, że przy półpaścu wysypka występuje w jednym miejscu, a u mnie te krostki są w kilku... ;] Dzięki wszystkim za pomoc. :*


----edit by emilka----
temat został przeniesiony do tematu o podobnej problematyce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 10:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja babcia miała półpaśca na nogach obu i na ręce też miała oznaki. Idź do lekarza bo z tego co wiem to to choroba zakaźna
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stan55



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 3:25 pm    Temat postu: Półpasiec Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osoba starsza /matka77lat/ odczuwa ciągle bóle szyi i lewej łopatki.Trwa to już ponad 4 miesiące.Lekarze zmieniają leki i każą cierpliwie czekac na poprawę.Bardzo proszę o poradę.Pozdrawiam !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaG



Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 2:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


Od 3 dni na prawym udzie mam pęcherzykowatą, swędzącą wysypkę. Byłam dziś u lekarza, pani doktor stwierdziła półpasiec. Mam tylko takie zapytanie: czy półpasiec...może nie boleć? I czy może mieć na to wpływ fakt, że mając 3 miesiące (obecnie mam 23 lata) przechodziłam ospę wietrzną? Owszem, przez dwa dni miałam NIEWIELKĄ przeczulicę w tym obszarze, ale już w czasie kiedy pojawiły się pęcherzyki. Bólu (całe szczęście) zero Smile Po jakim czasie znikają te pęcherzyki (teraz powoli przypominają placki, chyba za dzień lub dwa zrobią się strupki)? Czy jeszcze zarażam?
Z góry dziękuję za odpowiedźSmile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group