Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogrubienie śluzówki zatok szczękowych przyczyny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filemon



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 4:07 pm    Temat postu: Pogrubienie śluzówki zatok szczękowych przyczyny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam duże problemy z zatokami. Wiecznie mi coś z nich spływa. Ostatnio koleżanka zwróciła mi uwagę, że mogę mieć pogrubioną śluzówkę zatok szczękowych i chciałem się dowiedzieć jakie mogą być tego objawy i czy moja dolegliwość może być z tym jakoś powiązana?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
igła-z-nitką



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pogrubienie śluzówki zatok szczękowych jest najczęściej spowodowane trwającą, lub niedawno przebytą infekcją. W celu ustalenia przyczyny udaj się do laryngologa. Pewnie zleci Ci kilka podstawowych badań, żeby sprawdzić czy nie masz jakiegoś stanu zapalnego i wtedy ewentualnie przepisze Ci potrzebne leki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grzybek



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a robiłeś testy na alergie? może jesteś na coś uczulony i o tym nie wiesz. takie objawy mogą być reakcją alergiczną. Mówisz, że wiecznie ci coś spływa z tych zatok, a masz jakieś stany podgorączkowe, albo gorsze samopoczucie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bb8



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 9:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też Ci powiem, że najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza. Taki przewlekły stan zapalny w zatokach może niebezpieczny na dłuższą metę. Może rozwija Ci się tam jakaś torbiel...Trzeba pewnie będzie zrobić zdjęcia, a kto wie, może lekarz zleci Ci nawet tomografię. Nie zwlekaj Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
baltazar



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wychodzę z założenia, że jeżeli nie pomaga mi jeden lekarz to idę do drugiego, jak drugi tez nic nie zdziała to idę do trzeciego itd. dopóki trafię na kogoś kto mi pomoże. Od zatok szczękowych można złapać wiele chorób, pogrubiona śluzówka zatok szczękowych jest na ogół objawem przewlekłego stanu zapalnego, a to nie prowadzi do niczego dobrego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewina



Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 8:42 pm    Temat postu: zatoki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam już od lat zgrubione błony śluzowe i nic nie pomaga, lekarza mówią, że to nic a ja caly czas po tylnej scianie czuje coś. Ma ktoś jakiś pomysł? Może alergia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group