Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podwyższone poziomy ALT i AST

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eryer



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 21, 2014 10:46 am    Temat postu: Podwyższone poziomy ALT i AST Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Znalazłem podobny temat na tym forum, więc postanowiłem się zarejestrować i dowiedzieć się więcej.

Temat, który przeczytałem to:
http://www.biomedical.pl/forum/problem-z-watraba-alat-vt13369.html

A mój przypadek wygląda następująco:
W 2013 roku miałem zdiagnozowane stłuszczenie wątroby z wynikami:
- ALT 66 (zakres 1-45)
- AST 32 (zakres 0-32)

Rok później (Maj 20214) również sprawdzono te elementy i wynik są następujące:
- ALT 135 (zakres <41)
- AST 49 (zakres <40)

Mój wiek to 27 lat, przez wiele lat pół profesjonalnie uprawiałem sport, od 2006 roku po śmierci ojca i wylewem mamy zmiana o 180 stopni powiązana ze stresem, non stop praca za biurkiem, często pracowałem nocami. Bardzo złe odżywanie (pracowałem przy organizacji eventów), więc często fast foody i inne g... żarcie.

Nie piję alkoholu (1 piwo w miesiącu max), wódki 0, narkotyków, papierosów, kawy = 0. (Nigdy nie brałem używek). Lekomanem też nie jestem. W życiu wziąłem może z 10 tabletek przeciwbólowych. Posiadam dużą nadwagę/otyłość, około 135 kg przy 190 cm wzrostu.

Z tymi wynikami udałem się do internisty, który powiedział, że mam się udać do Poradni Chorób Wątroby lub czegoś podobnego. Jedyna placówka stricte zajmująca się problemami wątroby w Warszawie to poradnia przy szpitalu CSK MSW, jednak czas oczekiwania to ponad 1,5 roku na konsultację.

Chciałbym wiedzieć i liczę na pomoc - ja bardzo pilnie powinienem się zająć problemem i czy "mam czas" czekać te 1,5 roku?

Z góry bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group