Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podrażniony, czerwony odbyt, moszna. Pękająca skóra

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 02, 2016 12:59 pm    Temat postu: Podrażniony, czerwony odbyt, moszna. Pękająca skóra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od długiego czasu mam problem z odbytem.
Wszystko zaczęło się kilka lat temu gdy odbyt zaczął się robić bardzo wilgotny i zaczęła się przecierać skóra w tym miejscu, dochodziło do tego swędzenie. Po pewnym czasie doszło do zaczerwienia odbytu. Zacząłem brać różne maści łagodzące np. maść z wit A, tranowa, nasiadówki z kory dębu, sudocrem, maść rumiankowa....
Wszystko to pomagało na chwilę, po pewnym czasie czerwienie przeszło też na mosznę i zaczął się też robić "foliowy żołądź na penisie. Smarowałem to wszystko Clotrimazolem, poprawa prawie żadna, jedynie na penisie się trochę poprawiło. W końcu zebrałem się w sobie i poszedłem do dermatologa. Dermatolog zlecił wymaz z okolic odbytu. Byłem na wymazie i praktycznie nic nie wyszło, po za drożdżakami w bardzo małym stopniu Canddida. Miałem też mosznę naświetlaną taką lampą i tam też bez żadnych zmian.
Dermatolog przepisał maści, antybiotyki o działaniu miejscowym. Bactroban, Locoid, puder Daktarin i jeszcze coś, do tego krem na regenerację tych miejsc Emolium. Poprawa była na krótko, potem znowu zaczęło się swędzenie, było to swędzenie nie cały czas, a tylko momentami np. 3 dni nic i potem po 3 dniach do tego stopnia, że musiałem podrapać co objawiło się ponownie zaczerwieniem mocnym. Do tego dochodzi jeszcze problem powyżej odbytu w szparze między pośladkowej, w tym miejscu ciągle pęka mi samoistnie skóra. Nie wiem czemu się tak robi ale np. wszystko się tam zagoi i po 3 dniach następuje ponowne pęknięcie i znów to samo. Pęknięcie pojawia się też gdy podcieram się papierem, wtedy na papierze jest widoczne zabrudzenie krwią. Nie jest to krew gdzieś z odbytu,a z tego pęknięcia. Myślałem, że może to hemoroidy, byłem u proktologa i to wykluczył. Na pytanie o te pęknięcia, powiedział, że pewnie przez jedzenie i żywność i odesłał ponownie do dermatologa. Sad((
Ostatnio znów odbyt mocno się zrobił zaczerwieniony, moszna oraz znów pęknięcie w szparze. Do tego w pachwinie zaczęły pojawiać się też czerwone plamy. Poszedłem znów do dermatologa, ten stwierdził, że leki, maści miejscowe są za słabe i przepisał tabletki Flucofast, biorę jedną tabletkę dziennie 100mg, przez 27 dni.
Jestem już przy końcu kuracji i nie widać zbytnio poprawy, zostało mi jeszcze 10 tabletek. Miejsca zmienione smaruję dodatkowo maścią HascoFungin oraz Clotrimazoulum, przemywam te miejsca olejkiem z drzewa herbacianego, biorę kąpiele też z dodatkiem tego olejku, jem olej kokosowy. Nie widać ciągle poprawy. Wizytę do dermatologa mam niedługo ale najgorsze to, że nie długo wyjeżdżam bardzo daleko za granicę a to cholerstwo nie chce przejść.
Nie wiem, może ktoś coś doradzi?
Czemu ta skóra ciągle pęka w szparze odbytu?
Skóra wokół odbytu jest bardzo zmieniona, bardzo odróżnia się od pozostałej.
Skóra na ogół nie swędzi, tylko co jakiś czas i wtedy bardzo się nasila.
Miejsca te zmienione nie wydzielają żadnego zapachu.
Nie wiem już co robić, poniżej załączam zdjęcia zmienionych miejsc, bardzo proszę o pomoc bo jest już naprawdę bezradny w tym momencie.
Dodam tylko, że nie mam obecnie partnerki i nie miałem wcześniej żadnych ryzykownych kontaktów seksualnych.

images84.fotosik.pl/131/accdbeef4935e747.jpg

images82.fotosik.pl/131/240a068ee60a7f48.jpg

images81.fotosik.pl/131/dd68e0c3d1d06179.jpg

images81.fotosik.pl/131/d5efe21065a2aa74.jpg

images82.fotosik.pl/131/e5489945057598fd.jpg

images83.fotosik.pl/131/09374cd6d330e456.jpg

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group