Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podejrzenie zaburzeń hormonalnych u mężczyzny. Jakie badania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stanzil



Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 8:20 pm    Temat postu: Podejrzenie zaburzeń hormonalnych u mężczyzny. Jakie badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 26 lat i Od jakiegoś czasu podejrzewam u siebie problemy hormonalne do które się objawiają:
-Małą muskulaturą ciała
-Skoki ciśnienia, arytmia
-Żylaki, wystające i bardzo delikatne żyły
-Skromnym owłosieniem twarzy i brak owłosienia klatki - a zarówno mój ojciec, jak i męska linia ze strony matki nie mieli problemów z zarostem.
-Wcięcie w talię, szerokie biodra, wąskie barki.
-Zdarzają mi się problemy z erekcją.
-Łojotok i trądzik
-No i oczywiście problemy psychologiczne, które odznaczają się brakiem energii, sennością, wahaniami nastroju i stanami depresyjnymi.

Jestem bardzo wysoki (195cm) i chudy (87kg), przy czym tłuszcz odkłada mi się tylko w okolicy brzucha, ud i tyłka. Waga stoi w miejscu od dawien dawna... Trzeba jeszcze nadmienić, że posiadam odkąd pamiętam guzek na jądrze. Oczywiście byłem z tym parę lat temu u urologa który po wymacaniu orzekł, że aby mógł stwierdzić co to jest potrzebuje USG jądra - o czym nie wiedziałem PRZED - ale dodał, iż pewnością nie jest to nowotwór. Niestety zaniechałem dalszych dociekań i nie zrobiłem tego USG ponieważ kazał mi się tym nie martwić i ocenił, że to raczej nic groźnego.

I tutaj pytanie - Na obecność jakich hormonów powinienem zrobić badania? Oczywiście w pierwszej kolejności poziom testosteronu - tylko jakiego - wolnego czy całkowitego? Coś jeszcze? Jakieś kobiece hormony? Poziom cynku, cholesterolu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

W pierwszej kolejności proszę wybrać się do lekarza, powinien Pan powiedzieć specjaliście o swoich problemach i poprosić o skierowanie na badania hormonalne.

U mężczyzn wykonuje się takie badania jak:
- TSH (tarczyca),
- LH (hormon luteotropowy: to hormon, który bada się pod kątem niepłodności, impotencji, zaburzeń miesiączkowania oraz dojrzewania),
- badanie testosteronu (wykonuje się je w przypadkach, gdy pojawiają się takie dolegliwości jak: opóźnione lub przedwczesne dojrzewanie płciowe chłopców, zaburzenia libido, zaburzenia erekcji, zaburzenia płodności,guzy jąder).

Prócz powyższych badań, radziłabym też zrobić sobie badania podstawowe, które pozwolą określić Pana ogólny stan zdrowia i które określą, czy w Pana organizmie nie występuje stan zapalny:

- badanie ogólne moczu,
- morfologia,
- ob,
- CRP,
- glukoza,
- żelazo,

Odnośnie guzka o którym Pan pisał pragnę przestrzec, aby nigdy nie wierzyć nikomu na słowo, lekarz zawsze powinien opierać się na wynikach konkretnych badań, a nie na swoich przypuszczeniach. Zatem zachęcam do wykonania badania USG. Proszę nie zwlekać i nie bagatelizować swoich problemów zdrowotnych, a w szczególności pojawiających się na ciele guzków, bowiem każdy powinien zostać poddany obserwacji i diagnostyce specjalistycznej.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group