Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Po czym poznac depresje?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaneta_1234



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 10:19 am    Temat postu: Po czym poznac depresje? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Od pewnego czasu zapatruje sie w to samo miejsce, nie mozna sie ze mna dogadac i nawet gdy staram sie usmiechac nie wychodzi mi to wychodze z salonu i lece do lazienki wyplakac sie.. Mam tak od niedawna, w marcu stracilam dziecko, staralam sie pogodzic z tym nawet wychodzilo mi to usmiechalam sie, zartowalam, funkcjonowalam normalnie, ale od 2 tygodni jest ze mna zle... caly czas mysle o tym co sie stalo, ze gdybym nie poronila to byloby juz slychac bicie serduszka itd... Boje sie pojsc do lekarza. I jeszcze jedno ja czesto mysle, ze nie stracilam naszego dzieciatka i ze je ciagle mam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaneta_1234 przykro mi, że straciłaś maleństwo.
domyślam się co przeżywasz i jedyne co mi przychodzi do głowy to zapewnienie Cię, że to nie była Twoja wina.
jeśli chodzi o depresję to objawy takie m.in. jak: ciągły smutek, niemożność przeżywania radości, rozchwianie uczuciowe, płaczliwość, bezsenność lub nadmierna senność, przybieranie lub tracenie na wadze muszą utrzymywać się przez co najmniej dwa tygodnie i znacznie utrudniać życie.
aby ją zdiagnozować należy udać się do lekarza - ogólnego lub psychiatry.
być może tak właśnie reagujesz na stratę maleństwa i stan może się utrzymywać przez jakiś czas.
jeśli jednak czujesz że jest coraz gorzej, objawy się nasilają idź do lekarza. z depresją można żyć oraz wyleczyć się z niej. pod warunkiem że będziesz brać leki i/lub chodzić na terapię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group