Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pieczenie w okolicy pochwy - jestem chora?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinia



Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 9:33 pm    Temat postu: Pieczenie w okolicy pochwy - jestem chora? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu odczuwam pieczeniea nawet ból w okolicach pochwy, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety. W śluzie pojawiły sie grudki. Czy konieczna jest wizyta u lekarza?


----edited by Yalissea
Proszę nazywać tematy tak, by po przeczytaniu nazwy tematu, wiadomo było o czym będzie dyskusja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej tak.

W tedy będziesz miała pewność oraz wszystko będzie wporządku.

Nie leczenie dolegliwości zwiazanych z narzadami płuciowymi grozi bezplodnościa.

Rozumie że na jednej szali masz swoje zdrowie a na drógiej lęk przed lekarzem (bo raczej osoba nie bojąca sie wizytu u lekarza nie pyta czy ona jest konieczna).

Nie napisałaś czy to będzie twoja pierwwsza wizyta czy tez nie. Jeżeli nie a zraziłaś sie do lekarza u którego byłaś możesz go zmienić. Do ginekologa nie trzeba skierowania, nie jest powiedziane tez że musisz zawsze chodzić do tego samego (jest to zalecane bo w tedy lekarz wie więcej o przebytych już wcześniej chorobach, zna stan zdrowia pacjętki) ale nie jest to konieczne aby on Ci pomógl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Malutka



Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle ze to najnormalniejsza w swiecie grzybica...strasznie uciazliwe i nieprzyjemne...leczy sie bardzo latwo i szybko ,trzeba pamietac zebt leczyc tez partnera sexualnego.... u mnie nastapily kilka razy powroty choroby...uh paskudstwo :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzulla
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 28, 2006 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez mam problem z grzybica nie bylam jeszcze z tym u lekarza kilka dni sie pomecze i samo przechodzi bardzo mnie to meczy i jest nie przyjemne co moge kupic bez recepty zeby to zwalczyc
Powrót do góry
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Wrz 28, 2006 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

madzulla napisał:
ja tez mam problem z grzybica nie bylam jeszcze z tym u lekarza kilka dni sie pomecze i samo przechodzi bardzo mnie to meczy i jest nie przyjemne co moge kupic bez recepty zeby to zwalczyc


kochana musisz koniecznie isc do lekarza...i tego niebagatelizowac..nie mozesz sie kilka dni pomeczyc i przechodzi bo to nie przejdzie bez pozadnych lekarstw... a to tylko przepisze ci lekarz! nieleczona grzybica moze w przyszlosci doprowadzic do gorszych konsekwencji takich jak zrosty w jajowodach albo zapalenie jajnikow nawet do bezplodnosci wiec zglos sie do lekarza!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 2:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka troszke mnie przestraszylas i juz pedze do lekarza masz calkowita racje dzieki bardzo i pozdrawiam
Powrót do góry
madzulla
Gość









PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze jedno pytanie z kad to sie bierze dbam o higiene az za bardzo co jest powodem grzybicy ?
Powrót do góry
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
pituszka troszke mnie przestraszylas i juz pedze do lekarza masz calkowita racje dzieki bardzo i pozdrawiam


ciesze sie ze postanowilas wybrac sie do lekarza... tego nie wolno bagatelizowac:)
a jezeli chodzi o przyczyny to :
Potencjalne przyczyny
**zmiany hormonalne zw. z ciaza badz nawet przed okresem
**przyjmowanie hormonow badz pigulki antykoncepcyjnej
**antybiotyki i sterydy
**wysoki poziom cukru we krwi
**czesty seks (szczegolnie przy malej wilgotnosci pochwy)
**plukanie pochwy
**gorace, dlugie kapiele
**stosowanie produktow higieny intymnej
**depresja, stres, zmeczenie
**niestrawnosc
**powracajace infekcje skory (liszaje, grzybica stop)
**oslabienie systemu po przebytej chorobie

ja osobiscie kiedys mialam tylko problem z podraznieniem..tez swedzialo, pieklo, bolalo i mialam gesty sluz ale nie bylo w nim grudek..lekarz stwierdzil zapalenie i dostalam globulki dopochwowe z clotrimazolum i do tego masc do smarowania:) wiec czasami okazuje sie ze to nie grzybica ale nieleczone moze prowadzic do okropnych skutkow wiec nawet lekkie pieczenie powinno byc skonsultowane z ginekologiem:) pozdrawiam i zycze zdrowia:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka dziekuje bardzo za wyjasnienie zagadnienia ja tez zycze powodzenia i duzooo zdrowka bo przeciez ono najwazniejsze buzka
Powrót do góry
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
pituszka dziekuje bardzo za wyjasnienie zagadnienia ja tez zycze powodzenia i duzooo zdrowka bo przeciez ono najwazniejsze buzka


dziekuje:) ja tez zycze zdrowka:)



-----edit by emilka-------
temat zamykam i pozostawiam jeden, dotyczący grzybicy pochwy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group