Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

permanentny katar

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndyPSV
Spamer


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 5:10 pm    Temat postu: permanentny katar Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam 18 lat i mam przez cale zycie katar (nawet w lato) - zatkany nos.
Udroznione drogi oddechowe mam tylko wtedy, gdy biore efedryne (gripex, tussipect), extaze lub wkraplam sobie plyn do nosa nasivin.
Nie jestem na nic uczulony.

Co zrobic ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie masz skrzywienia przegrody nosa, grzebieni czy kolców przegrody, przerostów i zgrubień małżowin nosowych? w takich przypadkach wystarcza operacja i jest po sprawie.
jeżeli budowa nosa jest ok, to powinieneś sprawdzić, czy nie masz polipów. polipowatość nosa zwykle nie ma potwierdzenia nadwrażliwości na alergeny Wink najlepiej zrobić badanie radiologiczne.

można jeszcze spróbować drenażu chirurgicznego, ale zwykle pomaga w przypadkach przewlekłego zapalenie nosa i zatok przynosowych o etiologii zakaźnej. no i z takich defektów wrodzonych, to może być defekt rzęsek lub w ogóle o nieznanej przyczynie - naczynioruchowy nieżyt nosa.

byłeś u lekarza? robiłeś jakieś badanka oprócz na alergie?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwa alergia lub coś z nosem ( zatoki )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AndyPSV
Spamer


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylem u lekarza i przepisal mi nasivin
na ulotce bylo napisane, ze po kilka dniach stosowania katar przeminie

sadze, ze mam cos z zatokami - znacie jakies leki, co mnie wylecza na zawsze ?

czasem sie zdarza, ze mam odblokowany nos, ale 'nie do konca' i zawsze nie caly, tylko np. 1dna przegrode max
czasami tez, jak jest mocno nawilgotnione pomieszczenie to mam odblokowany nos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulcia



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam to samo. bylam u dobrego laryngologa (tobie tez radze, najlepiej do gabinetu z endskopem, taka cienka rurka wkladana do nosa - bezbolesne, chyba, ze masz poharatana przegrode, to troche moze kluc). u mnie wykryl, ze mam skrzywiona przegrode (pamiatka po osteotomii szczek). do tego obrzek jakiejs czesci nosa, ktora nazwal paroweczkami Wink bralam flixonase nasula (lek steroidowy na alergie) oraz wspomniany przez ciebie sudafed, ale nic nie pomagalo. IgE calkowite w normie, rozmaz tez, weic alergii nei ma, ale to nic pewnego. zatem albo dalsze testy na alergie lub tomografia zatok (koszt to 200-300 zl). ostatnio troche mi sie polepszylo po Otrivinie, ale nie moge go brac wiecznie, i jak przestalam, to katar znowu powrocil.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

my nie lekarze wiec Ci lekarstw nikt nie doradzi

A tussi odpusc duze ilosci lub zbyt czesto moga prowadzic fo problemow z sercem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulcia



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiem co gorsze (pseudo)efedryna czy kawa. na mnie sudafed bardzo lagodnie dzialal, po kawie czuje sie fatalnie (serducho wali), wiec mnie akurat to drugie bardziej szkodzi, a nie jest na recepte Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AndyPSV
Spamer


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ZNALAZLEM ROZWIAZANIE!
Jest opisane tu:
USUWAM. przeczytaj regulamin to dowiesz się dlaczego...
jeszcze jeden wyskok i otrzymasz ostrzeżenie.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group