Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pękające naczynia krwionośne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olgaaa



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 3:09 pm    Temat postu: Pękające naczynia krwionośne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś ma jakiś cudowny pomysł na zmniejszenie popękanych naczynek, bądź na ich zapobieganie? Jakieś domowe sposoby? A ktoś może z jakiegoś zabiegu jest zadowolony? Laseroterapia? Skleroterapia itp?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwszy to oczywiście witaminki Smile Głównie C, któe można znaleźć w owocach i warzywach, przykładowo pomarańczy czy marchewki Wink

Ciekawym sposobem jest też Gotu kola:
http://www.biomedical.pl/rosliny/gotu+kola+centella+asiatica_38/

Roślina ta zawiera flawonoidy, które powiększają tonus mięśnia sercowego. Regularne stosowanie Gotu Koli redukuje powstawanie żylaków i blizny. Działa przeciwobrzękowo, poprawia czynności naczyń włosowatych. Wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie. Nie wolno stosować jej podczas ciąży!!! Może powodować poronienie, a to bardzo ważne.

Ewentualnie można spróbować jeszcze jakiś zabieg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
motylek 1988



Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi lekarz kazał zaakceptować te popękane naczynia, Stwierdził, że ktoś z rodziny mnie tym "poczęstował", ze to moja przypadłość i muszę się z nią pogodzić.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJacek



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaminki nic nie dają. Tylko świat farmaceustyczny nas nim karmi coraz lepiej!!! Pełno reklam i badziewnych leków, gdzie jednych koszt 50 zł a odpowiednik nawet 7 zł potrawi kosztować./ Przykład miałem wczoraj, gdzie tabletki na serce leżały w aptece na ladzie w promocji a tego typu reklamowane non stop w tv ponad 50 zł. Jakieś wnioski? Same się nasuwają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anna877



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 7:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz rodzinny powiedział , że wiek robi swoje. Prostak...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olenka22



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że witamina C i aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływają na zapobieganie powstałym naczyniom krwionośnym.

Witamina C wspomaga wytworzyć dużą ilość kolagenu przez co ścianki naczyń są bardzo elastyczne i wytrzymałe. Oprócz witamin można zażywać rutinoscorbin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kirek
Spamer


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 12:40 pm    Temat postu: Re: Pękające naczynia krwionośne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olgaaa napisał:
Ktoś ma jakiś cudowny pomysł na zmniejszenie popękanych naczynek, bądź na ich zapobieganie? Jakieś domowe sposoby? A ktoś może z jakiegoś zabiegu jest zadowolony? Laseroterapia? Skleroterapia itp?


Jest kilka sposobów ogólnie dość pozytywne recenzje ma skleroterapia, ale to czy ktoś się kwalfikuje czy nie to powinien ocenić lekarz. Żylaki w gruncie rzeczy można skutecznie wyleczyć o ile podejdzie się do tematu w odpowiedni sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
attane



Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 26, 2015 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałam, że raczej laser jest skuteczniejszy, ale jeszcze nie zdecydowałam się na zabieg, podobno te suplementy diety to ciula dają :/ choć co lekarz to inna opinia na ten temat... i bądź tu mądry >.<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group