Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Paraliżujący ból lewej ,dolnej części kręgosłupa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MrBól555xd



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Z nikąd
PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 11:32 am    Temat postu: Paraliżujący ból lewej ,dolnej części kręgosłupa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od jakichś 2 dni okropnie boli mnie lewa, dolna część kręgosłupa.

Nie znam się ogólnie wcale na tym i przepraszam jeśli zły dział.

Gdy tylko jakoś szybciej się poruszę ból jest taki że aż paraliżuje mnie na moment.

Dużo siedzę zgarbiony przy komputerze (co prawda mam 13 lat, ale robię proste intra do filmików dla różnych ludzi Very Happy ), źle się odżywiam, rzadko ćwiczę fizycznie i bardzo rzadko piję wodę, ze 3 razy w tygodniu mniej niż szklankę.

Co to może być, Boże błagam, byleby tylko nie nerki, nie miałem z nimi nigdy problemu, jak już na coś chorowałem to najgorsza była grypa Very Happy

Proszę o pomoc, bo jak ja będę w szkole się poruszał jak co chwilę będę sparaliżowany ?! Najgorsze jest że szkoła mała, korytarze wąskie i będą się przepychać ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 10:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że diagnozę sam sobie postawiłeś i doskonale powinieneś wiedzieć co robić.

Po 1. Pić więcej wody mineralnej.
Po 2. Więcej się ruszać i ćwiczyć
Po 3. Nie omijaj lekcji w-f!

W szkole ćwicz, nie uciekaj od lekcji w-f, to samo zdrowie. Chcesz za 20 lat mieć garba i nie móc chodzić? Ciało ludzkie nie jest nieśmiertelne, rozumiem twoją pasję, która w przyszłości może być bardzo dochodowa, ale zdrowia nie kupisz. Musisz zadbać o siebie, mała przerwa co godzinę pracy przy komputerze, kilka ćwiczeń, spacer, uzupełnienie płynów itd.

Po za tym, dla konrketnej wiedzy - kręgosłup to jeden pasek kości. Nie ma go z lewej ani prawej strony organizmu, sprecyzuj lepiej miejsce bólu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kręgosłup to ważny element naszego organizmu. Zaniedbanie w młodości może spowodować poważne schorzenia i ograniczyć swobodne poruszanie. Ze względu na podaną przez Ciebie lokalizację ból niekoniecznie musi być spowodowany konkretnym schorzeniem kręgosłupa. W dolnej lewej części pleców znajdują się mięśnie grzbietu wyjątkowo wrażliwe na różne obciążenia, nieprawidłową postawę, garbienie się. Sam napisałeś, że rzadko uprawiasz jakąkolwiek aktywność fizyczną, długo pracujesz przy komputerze, dodatkowo źle się odżywiasz, więc diagnoza jest oczywista. Spróbuj stopniowo zmniejszać czas spędzony przy komputerze, więcej się ruszaj. Zainteresuj się jakąś dziedzina sportu. Może akurat w Twojej okolicy odbywają się jakieś ciekawe zajęcia? Na pewno wpłynęłoby to pozytywnie na Twoje zdrowie i kondycję, zmianie uległaby również Twoja dieta, a przy okazji poszerzysz krąg znajomych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group