Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Paracetamol i alkohol

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
duos685



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 2:00 pm    Temat postu: Paracetamol i alkohol Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, chciałabym się dowiedzieć jak to w końcu jest z tym łączeniem leków z alkoholem. Np. jeśli boli mnie głowa zażyję tabletkę z paracetamolem i w tym czasie będę piła piwo to czy może mi się coś stać? Albo, czy zażycie paracetamolu po mocno alkoholowej imprezie na kaca jest czymś szkodliwym?
Paracetamol jest jedyną substancją, która mi pomaga na różnego rodzaju bóle, ale nie wiem czy stosowanie jej z alkoholem jest dobrym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tom18l



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest tak, że tylko leków na receptę nie powinno łączyć się z alkoholem. Jest cała lista leków, dostępnych bez recepty, których stosowanie z alkoholem, może wiązać się z poważnymi problemami np. z uszkodzeniem wątroby. A paracetamol jest na samym szczycie tej listy!! Paracetamol, ogólnie jest nieszkodliwy i można go stosować również u dzieci. Jednak połączenie z alkoholem powoduje przekształcenie się paracetamolu w metabolit, który najpierw uszkadza, a później powoduje śmierć komórek wątrobowych. Jeśli dalej będziesz stosować paracetamol na bóle poalkoholowe, możesz doprowadzić, do nieodwracalnych zmian w swoim organizmie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rybirt



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 9:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zniszczysz sobie wątrobę! Paracetamol i alkohol to okropne połączenie! Może nie widać efektów ubocznych od samego początku, ale paracetamol w połączeniu z alkoholem, prowadzi do na prawdę poważnych konsekwencji. Chyba nie chcesz przechodzić przeszczepu wątroby, przez swoją własną głupotę. Jeśli masz kaca, to zamiast łykać tabletki poćwicz trochę, wysiłek fizyczny zdecydowanie pomaga na kaca. Może nie jest to początkowo super przyjemne, ale na pewno nie jest szkodliwe jak połączenie paracetamoli i alkoholu, wręcz przeciwnie, może przynieść tylko korzyści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gonzora



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami trudno jest mi uwierzyć, jak ludzie są bezmyślni. Oczywiście, że paracetamol z alkoholem jest szkodliwy.
To, że tabletki z paracetamolem możesz dostać w każdej aptece i większości sklepów spożywczych wcale nie oznacza,że jest on nie groźny. Jeśli stosuje się paracetamol z głowa, to nie ma problemu. Kiedy jednak paracetamol połączymy z alkoholem na prawdę jest nieciekawie.
Twoja wątroba może po jakimś czasie tego nie wytrzymać. Mam nadzieje, że po przeczytaniu tych komentarzy dotrze do Ciebie jak bardzo możesz sobie szkodzić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group