Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Papierosy a badania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 6:09 pm    Temat postu: Papierosy a badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od roku pale papierosy i właśnie w poniedziałek ide do lekarza na pobranie krwi i na prześwietlenie płuc. Czy te badania wykarzą, ze pale papierosy ? i czy na zdjeciu rentgena będzie widać, ze pale ?

-------

czy po roku palenia papierosów moge mieć np raka krtani czy płuc bądź inne choroby związane z paleniem papierosów ? Proszę o szybką rade Smile


-------edited by emilka-----
wystarczy jeden temat. tytuł zmieniłam na bardziej sugerujący treść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po roku palenia? moim zdaniem nie. to samo sie tyczy badań
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale z krwi może wyjść to palenie ;/ ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raczej nie. tzn. u palaczy czasami podnosi się poziom neutrofili (ale też z masy innych powodów może się podwyższac), ale skoro palisz tylko od roku i jak twierdzisz niedużo, to nie. ja popalałam jakieś 4-5 lat i nic mi to w badaniach krwi nie mieszało.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 11:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuję bardzo Emilka Smile Troche mnie uspokoiłaś, bo w poniedziałek ide na pobranie krwi i prześwietlenie płuc, bo mam podejrzenie astmy Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotrek1991



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 11:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Sory ze sie wcinam ale mam pytanie, bo widze ze Emilka jest zorientowana w temcie. Wlasnie ja tez ide na przeswitlenie pluc. Tu moje pytanie czy po 5 latach palenia bedzie to widac na zdeciach rtg pluc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to zależy od organizmu i jak dużo paliłeś przez ten czas. w wyniku palenia mogą powstawać zwłóknienia, obszary rozedmowe itp, ale po pierwsze mogą one powstawać nie tylko i wyłącznie z wyniku palenia a po drugie rtg nie służy do wykrywania tego, czy ktoś pali czy nie tylko czy są jakieś niepokojące zmiany.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group