Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

palenie a okres...

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
caprio
Gość









PostWysłany: Pią Gru 30, 2005 12:56 pm    Temat postu: palenie a okres... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy palenie tytoniu moze jakos negatywnie wplynac na regularna menstruacje?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Gru 30, 2005 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może a nie musi. To jest loteria. Jezeli zaczynasz palić to w tedy mogą nastąpić jakieś przesunięcia chodz wcale nie muszą Smile To bardzo indywidualna sprawa. Z tego co mi wiadomo to nie odnotowano jeszcze przypadku aby to palenie tytoniu spowodowało jakieś poważne zmiany w krótkim czasie. Oczywiście że substancje znajdujące sie w papierosie wpływaja na organizm więc zarówno na płodność. Ale nie dzieje sie to szybko, to proces kilku a często też kilkunasto letni. Poprostu nowe substancje (niezbyt zdrowe jakw szyscy wiemy) mogą wpłynąć na organizm i nie co poprzeszkadzać. Dopiero długotrwałe palenie może spowodować jakieś poważne zaklucenia w cyklu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 2:13 pm    Temat postu: Re: palenie a okres... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

caprio napisał:
czy palenie tytoniu moze jakos negatywnie wplynac na regularna menstruacje?


Wątpie, choć wydaje mi się że to zależy od organizmu..
Dawniej bardzo dużo paliłam, a i tak występowała u mnie regularna menstruacja..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kobieta zaczyna palić, może to wpłynąć jakoś na cykl np. na przesunięcie miesiączki, ale jeżeli pali się już nałogowo to raczej nie ma żadnych zmian dotyczących rzecz jasna miesiączki, ale przypominam, że palenie bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group