Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

palec dziecka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magda500



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 10:05 pm    Temat postu: palec dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pare dni temu zauwazylismy ze nasza 17miesięczna córeczka ma cały czas zgięty kciu nie jest w stanie go wyprostować. kiedys po chwilowym "masazu" wykonanym przezemnie wyprostowala go . Czy w takim przypadku potrzebna jest operacja i jak wyglada u takiego dziecka


----edited by emilka----
temat przeniosłam do działu "Dziecko"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście po pierwsze należy udać się z dzieckiem do lekarza. Prawdopodobnie doszło do przykurczu, którego początek mógł rozwijać się już w trakcie życia płodowego. Myślę, że to nic strasznego i że rehabilitacje na pewno pomogą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda500



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 1:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylismy z nia u lekarza ale kazal odrazu na operacje . dostalismy adres lekarza prywatnie i jedzeimy tam majc nadzieje ze unikniemy operacji termin mamay na srode, ale tak bardzo sie o nia boimy , ze te pare dni do środy to dla nas wiecznosc. dziekuje pani bardzo za dodanie mi otuchy, bo nie spimy po nocach caly czas myslimy o niej. bedac w ciazy jak bylismy na usg lekarz smial sie ze ona ma zacisniete piastki tak jak mama bo ja caly czas nosze zacisniete piesci. na 80 procenatach zdjec ma palec zgiety tylko na niektorych jest prosty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie , tym bardziej jak mała miała w brzuszku zaciśnięte dłonie Smile dobrze, ze Państwo idą prywatnie do lekarza. Myślę, że niezbędna jest kolejna konsultacja..a nie od razu skierowanie na operacje. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara123



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy temat jeszcze aktualny. z tego co piszesz to raczej rehabilitacja, masaż bo jednak wyprostowała palec. Polecana byłaby wizyta u lekarza rehabilitacji i ortopedy. Dużo znajdziesz na forum wady dłoni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group