Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pajęczak w mózgu rokowania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skywalker1111



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 1:38 pm    Temat postu: Pajęczak w mózgu rokowania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, proszę o wszystkie wiadomości dotyczące pajęczaka w mózgu, a szczególnie rokowania co do przeżycia. Nie mogę nigdzie w internecie nic znaleźć na ten temat, a bardzo się denerwuję. Mam wizytę u lekarza dopiero za dwa tygodnie. Wiem, że to jest guz mózgu i już to mnie przeraża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kafka12



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pajęczak w mózgu? Nie do końca wiem o co Ci chodzi. Z tego co wiem to nie ma takiego guza mózgu jak pajęczak, więc nie bardzo coś wiem o rokowaniach. Czy czujesz osłabienie jednej strony ciała? Wymiotujesz? Masz zaburzenia widzenia i słuchu? Jakieś problemy z pamięcią? To są objawy guza mózgu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
janerk



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, pajęczak to nie rak! Zgadzam się z objawami guza mózgu podanymi przez poprzednika. Jednak wahają się one zależnie od miejsca jego powstania i rozmiaru. Ale od tego też są wyjątki bo często małe guzki, też mają gwałtowne objawy. Najczęstszym jest ból głowy, jednak nigdy nie występuje sam. Pomimo powszechnie panującej opinii to nie jest pierwszy objaw. Jest nim napad padaczkowy i osłabienie mięśni. A tobie chodzi o torbiele pajęczynówki tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trolek73



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 2:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czemu mówisz, że to guz? Słyszałem o glejakach, nerwiaku zarodkowym i oponiakach. Wiadomo, że rokowania przy raku mózgu nie są zbyt wysokie. Ale pajęczak to nie rak. Chodzi ci pewnie o pajęczynówkę, jedną z trzech opon mózgowo-rdzeniowych. Ale jakie dolegliwości mogą być z nią związane to nie wiem. Zaczekaj na wizytę u lekarza i wszystko dokładnie ci powie. Nie ma co szukać informacji w internecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wilczek



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że chodzi Ci o torbiele pajęczynówki, których leczenie uzależnione jest od lokalizacji i wielkości. Małe torbiele mimo, że dają często pewne dolegliwości jak ból głowy leczone są zachowawczo. Wykonuje się obrazowe badania kontrolne co rok i sprawdza czy torbiel się nie powiększa. Natomiast kiedy torbiel rośnie lub od początku jest duża to usuwa się ją neurochirurgicznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group