Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pachwina - lekka kontuzja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacu212



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 3:14 pm    Temat postu: Pachwina - lekka kontuzja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, nie wiem gdzie mam napisać ten temat, ale zaczynam tutaj, jeżeli źle to proszę moderatora aby przeniósł.

Otóż gram w piłke nożna i we wtorek ( 6 dni temu ) po treningu zaczęła mnie rwać noga w pachwnie. Szybko domyśliłem się co to moze byc poniewaz kiedys tez mialem takie problemy. Podejrzewam ze jest to lekkie nadciagnicie pachwiny, i za dwa dni mam wazny mecz, na ktorym musze byc. Mam w domu 3 mascie ( bengay, masci konska i od lekarza traumeel ). Smaruje nimi nogi, ale co mam jeszcze robic zeby przegrac ten mecz bezbolsenie? Mam opaski uciskowe .... Nie wiem wysmarowac sie przed meczem tym bengayem przeciwbolowym? Masowac? Prosze o pomoc.

przeniosłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jacu212 - czytałam kiedyś, że nie można podczas takich napadów bólu związanych bezpośrednio z nogami (czy to ból kolana, pachwiny, uda itd.) rezygnowac z ruchu - tzn., że trzeba dużo cwiczyc i trenowac nogi .. u kobiet taki ból może byc związany z chorobą jajników, a u mężczyzn z kamicą nerkową, trzeba też wykluczyc przepuklinę pachwinową .. albo to jest nadwyrężenie lub uraz podczas uprawiana sportu .. powiem Ci, że chyba raczej nic innego nie pomoże jak prześwietlenie .. bo maści i okłady podziałają na chwilę, a o ile wiem, mecz trwa troszkę dłużej hehe .. skonsultuj się z lekarzem i zażądaj prześwietlenia, może ono coś wykaże i będzie wiadomo jak Cię wyleczyc .. a jak na razie ruch i maści zostały ..
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Matti



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że na zdjęciu nic nie wyjdzie... Co do bólu stosuj maści raczej rozgrzewające. Wykonuj spokojne ruchy koliste nogą.(ja np nie lubie wykonywać takich ruchów nogą bo mi w biodrze "strzela" Smile) Spróbuj lekko rozciągać mięsień(pozwoli to szybciej go zregenerować). I jak wyjdziesz na murawe nie eksploduj odrazu z bieganiem. Spokojnie, wykonaj pare skipów, trucht i będzie dobrze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group