Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Osłabienie, omdlenia, mrowienie w kręgosłupie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dk1906



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 11:58 am    Temat postu: Osłabienie, omdlenia, mrowienie w kręgosłupie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam na forum. Napisze dosc dlugi post - mam duzo "dziwnych" objawow - kazdy wydaje sie byc spowodowany czyms innym, ale wszystkie razem przypominaja wg wikipedii objawy choroby... az sie boje myslec. Mam nadzieje jednak ze przeczytacie calosc i udzielicie fachowej odpowiedzi - wiem ze nie zastapi to wizyty u lekarza, ale niestety jestem zarejestrowany w przechodni kilkadziesiat km od miejsca zamieszkania, a przez prace nie mam nawet czasu tam jechac.

Zaczne od tego ze nalogowo pale papierosy i pije duzo kawy - przez co moge miec problemy z cisnieniem. Mam 22 lata. Oprocz tego bardzo duzo siedze przed komputerem - to jest zwiazane z moja druga praca..

Od roku jestem zawodowym kierowca motorowym - co sie wiaze z bardzo czestymi (mozna powiedziec ze nonstop) przeziebieniami, grypami i ogolnym oslabieniem organizmu. Jakis czas temu zaczely mi sie lekkie zawroty glowy - tak jakbym byl po piwie prawie caly czas ale tlumaczylem sobie to wlasnie oslabieniem organizmu i myslalem ze pewnie caly czas mam jakies stany podgoraczkowe.

Wszystko nabralo tempa w lutym - kiedy ogladajac mecz pilki po kilku piwach i malej ilosci innego lagodnego, acz zwiekszajacego cisnienie specyfiku (zaznaczam ze do regularnego brania "innych specyfikow", o uzaleznieniu nie wspominajac nawet duzo mi brakuje, jednak zawsze mialem silna glowe) zaczelo mi serce bardzo szybko bic, a po bramce zwyczajnie zemdlalem i uderzylem glowa w kraweznik. "Zabawa" skonczyla sie na SORze, gdzie zrobili przeswietlenia glowy i kregoslupa, zbadali igla reakcje w wszystkich konczynach i odeslali do domu. Przez 2 tygodnie bol szyi byl straszliwy ale pozniej wszystko przeszlo, az do niedawna.

2 tygodnie temu scialem opuszek palca na krajalnicy - palec szybko pod zimna wode i po kilku minutach trzymania palca pod woda nagle znow _prawie_ zemdlalem - a nie bylem ani specjalnie postresowany tym wypadkiem, a widok krwii zupelnie na mnie nie dziala.

Od czasu tego zdarzenia jednak odczuwam mrowienie palcow, czasami wrecz calej dloni lub przedramienia. Do tego przy pochylaniu glowy w dol odczuwam w dolnej polowie kregoslupa cos dziwnego - tak jakby mi cos jezdzilo po jelitach tylko ze w kregoslupie takie jakby drganie.

Dotychczas tlumaczylem sobie zawroty glowy i lekki "rausz" caly czas jakimis grypami ciaglymi, a mrowienie rak i "prady" przy pochylaniu glowy tym urazem glowy i szyi i ciaglym siedzeniem przed kompterem.

Jednak ostatnio przypadkowo wszedlem na wikipedii na artykul o stwardnieniu rozsianym i zobaczylem ze wszystkie te objawy sa objawami tej choroby Sad

Co o tym sadzicie ?


-----edited by emilka----
nadałam tytuł tematu bardziej sugerujący jego problematykę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedyne wyjście, to pójście do specjalisty, bo tak jak sam napisałeś, przy takich objawach ciężko coś stwierdzić. jedyne co, to może ktoś się pojawi z podobnym problemem.

w każdym razie ja bym zbyt pochopnie nie stawiała na SM.

na pewno palenie papierosów i picie dużych ilości kawy nie sprzyja Twoim stanom - staraj się ograniczyć i jedno i drugie. sprzyjają one wypłukiwaniu wapnia, magnezu i potasu a np. niedobory wapnia mogą być przyczyną tężyczki i kurczów mięśni (powinieneś zrobić badania na ich zawartość w organizmie). a dodatkowo sprzyjają miażdżycy. tutaj bym się też zastanowiła, bo takie dolegliwości mogą być np. spowodowane zaburzeniem ukrwienia mózgu, omdleń, ustępujących drętwień i utraty czucia części ciała.

poza tym, powiedz, jakie masz ciśnienie i czy nie chorujesz na cukrzycę?
czy prowadzisz stresujący tryb życia, czy dużo śpisz? masz czas na odpoczynek? w wielu przypadkach takie objawy występują przy zmęczeniu, stresie, nerwicy czy depresji.

przyszła mi też do głowy dyskopatia, która też w niektórych przypadkach może powodować zawroty głowy, mrowienia a sprzyja temu np. kierowanie pojazdami mechanicznymi..

nie ma co gdybać i chyba będziesz musiał znaleźć czas na lekarza.

pozdrawiam
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dk1906



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W rodzinie ojca byl przypadek SM.

Cukrzycy nie mam, z odzywianiem sie bywa roznie - ale staram sie nadrabiac skladniki mineralne i witaminy pijac ogromne ilosci sokow marchwiowych i mleka.

Rzeczywiscie bede musial sie wybrac do lekarza w najblizszym czasie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group