Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Opuchlizna jednej kończyny.. pomocy!! :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_zi



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 12:39 pm    Temat postu: Opuchlizna jednej kończyny.. pomocy!! :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 21 lat i dość nietypowe objawy. Mniej więcej tydzień temu pojawił się ból uda i lekka opuchlizna w kostce lewej kończyny. Bardzo mnie to zaniepokoiło, gdyż prowadzę bardzo siedzący tryb życia i te nawet kilkanaście godzin spędzone przed komputerem mogło zaowocować zakrzepowym zapaleniem żył, tak przynajmniej uważał jeden lekarz. Przez ostatnie dni odwiedziłam w sumie 4 lekarzy. Każdy uważa, że na zakrzepicę brak typowych objawów (choć ja doczytałam się, że może ona przebiegać nawet bezobjawowo?). Padło podejrzenie niewydolności żylnej, otrzymałam leki: detralex i aescin w tabletkach. Niestety, nie pomaga. Nadal utrzymuje się lekki obrzęk w kostce (rano jest nieco mniejszy, niż wieczorem), gdy siedzę z nogami spuszczonymi w dół, ta noga jest wyraźnie czerwieńsza od drugiej, mniej więcej do połowy łydki, żyły na stopie są bardziej widoczne, ból łydki i z tyłu uda przy dotyku i chodzeniu, choć nie jest zbyt silny. Dziś doszło także lekkie drętwienie stopy. Nie wiem, co w tej sytuacji zrobić, dla pewności dostałam skierowanie na USG naczyń, jednak termin przypada dopiero za 2 tygodnie Sad Nie wiem, czy to nie za późno i co z tym zrobić Sad Czy jakieś inne dolegliwości, np. związane z sercem, mogą powodować obrzęk jednej kończyny, czy możliwe, żeby była to zakrzepica? Dodam, że noga na pewno nie zostala sforsowana, nadwyrężona itp.. wszelkie urazy odpadają.. Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mala_zi, poczytałam trochę o tej zakrzepicy i rzeczywiście to wygląda na to. czemu nie ma typowych objawów? właśnie chyba są: ból nasilający się przy chodzeniu i naciskaniu, obrzęk, zaczerwienienie. tylko że ja też wyczytałam, że często nie wszystkie objawy zakrzepicy występują razem, czasami są tylko niektóre z nich, a czasem wcale :/
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_zi



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Te objawy faktycznie pasują do zakrzepicy, ale badało mnie już 5 lekarzy i uparcie twierdzą, że to nie to.. przede wszystkim sugerują się moim młodym wiekiem. Jednocześnie jednak nie wiedzą cóż to jest, a opuchlizna utrzymuje się już ponad tydzień. Wczoraj miałam robione badanie krwi na D-dimery, wynik pozwala wykluczyć zakrzepicę w 90%. Wyszedł ujemny, chyba że miałabym na tyle dużego pecha i znalazła się w 10%. Naprawdę nie wiem już, jaka inna choroba mogłaby powodować obrzęk tylko jednej kończyny, tylko niewydolność żylna, ale przyjmuję na to leki i bez skutku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mam pojęcia w takim razie. jakby to było od wątroby, to opuchnięte byłyby obie nogi raczej... niestety nie umiem Ci nic zasugerować ech Sad
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_zi



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, czy inaczej dziękuję za zainteresowanie i próbę pomocy.. Smile nic dziwnego, że same nie potrafimy nic wymyśleć, skoro nawet lekarze nie wiedzą..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze się zastanawiałam, czy to nie jest związane z kręgosłupem. brat kolegi miał od kręgosłupa opuchniętą tylko jedną rękę i tak mi teraz przyszło na mysl. życzę powodzenia w ustaleniu prawidłowej diagnozy Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_zi



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 2:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki serdeczne Smile to jest myśl... skrzywienie kręgosłupa też jest, więc może coś powodować.. i nawet jeden lekarz rzucił hasło "dyskopatia", ale dalej się tym nie zainteresował... chyba muszę o tym poczytać.. dziękuję raz jeszcze!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group