Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Operacja stóp płasko-koślawych!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magda_lena



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 10:12 pm    Temat postu: Operacja stóp płasko-koślawych! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Jak w temacie postu chcę zadać kilka pytań odnośnie tej operacji i dowiedzieć się czegoś nowego Wink
Od urodzenia mam stwierdzone płaskostopie,jednak 2 miesiące temu udałam się do ortopedy,gdyż bardzo często boli mnie kręgosłup . Okazało się,że wystarczy utrzymywać poprawną postawę,aby zminimalizować te bóle,jednak pani doktor przypomniała o moim płaskostopiu. Wcześniej nie wiedziałam,że są przeprowadzane tego typu operacje,aczkolwiek od razu na pierwszej wizycie pani doktor zapoznała mnie z tym i poinformowała,że może pomóc mi tylko operacja,bo wkładki nie leczą. Dostałam 2 miesiące na podjęcie decyzji. W tym czasie było wiele zmian,raz byłam na tak,drugi na nie,bo rodzice nie byli za tym,jednak przez ten czas starałam się dowiedzieć jak najwięcej o stopach płasko-koślawych, o tym co mogą z czasem wywołać itd. Dzisiaj dowiedziałam się od mojej pani doktor trochę więcej na ten temat i jak to ładnie stwierdziła ,, Oczywiście z płaskostopiem można żyć. Moja koleżanka też ma stopy płasko-koślawe i chodzi..Tylko jak chodzi" I właśnie tego się obawiam,że jak nie podejmę się tej operacji to z wiekiem będzie mi to bardziej dokuczało, zrobią mi się halluksy,albo pojawią się zwyrodnienia(co w sumie jest bardzo prawdopodobne) itp. Operacja trochę mnie przeraża,gdyż będzie pobierany ok.1cm kości biodrowej, rozciąganie<?> ścięgna, usztywnianie stawu z drugim robienie coś innego,dla mnie kosmos i brzmi to strasznie,no i pani doktor powiedziała,ze czekają mnie 3 miesiące gipsu..ze względu na szkołę muszę podjąć się jej w okresie wakacji,czyli 6 tygodni bez stawania i z nogą w górze i kolejne 6 z innym gipsem już stając na nodze..Jednak mimo strachu chciałabym się zdecydować,gdyż w przyszłości chciałabym się podjąć pracy w policji. Dodam,że mam 16 lat,więc całe życie jest przede mną i stopy mogą wtedy zacząć dokuczać,tym bardziej,że zdarza się,że bardzo szybko się męczą,a co za tym idzie : BOLĄ .. Teraz jakoś bardzo mi to nie dokucza i nie boli,ale nigdy nie wiadomo co będzie za kilka lat. Czytałam na różnych forach,jednak nie było tam takich odpowiedzi,jakich oczekiwałam.. Dzisiaj dostałam skierowanie do szpitala,mam się stawić na początku czerwca,więc nie zostało mi zbyt wiele czasu,tym bardziej,że termin jest już ustalony.. Rolling Eyes Czy jest może ktoś kto może jest po takiej operacji,wie na ten temat coś więcej i mógłby mi doradzić? Może ktoś w rodzinie miał podobną operację i mógłby się podzielić "wrażeniami"? Czy mogą wystąpić jakieś komplikacje ? A jak Wy postawilibyście się na moim miejscu? Podjęlibyście się tej operacji??
Z góry bardzo dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
basiajusta



Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 7:37 am    Temat postu: operacja stóp płasko koślawych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Mam ogromną prośbę, bardzo chciałabym się z Panią skontaktować. Moja córka ma 11 lat i własnie takie stopy... Boję się o jej przyszłość. Chcialabym się dowiedzieć jak przeszła Pani operację i jak teraz wyglądają Pani stopy. Jeżeli Pani odczyta moją wiadomość to podaję maila do siebie basias@tcz.pl i bardzo proszę o kontakt. Ja nawet nie wiem dokładnie gdzie mam sie uadać, byłam juz oczywiście z nią u ortopedów ale mówili tylko, że niec nie da sie z tym zrobić. Czy ta operacja jest refundowana???
Czekam i pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group