Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Okropny ból w stopie przy chodzeniu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tojachmurka



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 2:14 pm    Temat postu: Okropny ból w stopie przy chodzeniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od ponad pół roku powraca u mnie ból lewej stopy. Pojawia się przy ucisku w trakcie chodzenia, lub gdy mocno ucisnę ręką. Czuję wtedy jakby jakaś kostka się przesuwała i powstaje straszny promieniujący ból. Promieniuje on w stronę drugiego małego palca - czasami boli tak mocno, że boję się, że się przewrócę.
Ból pojawia się co jakiś czas i po kilku dniach mija. Teraz miałam jakieś 2 miesiące spokoju. Aż tu nagle 2 dni temu trach i zaczęło boleć. Pierwszy raz ból pojawił się gdy kupiłam nowe buty i były mi za ciasne. Przestałam w nich chodzić, zrezygnowałam całkowicie ze szpilek (chociaż nosiłam je bardzo rzadko).
Na prześwietleniu nie wyszły żadne zmiany. Ortopeda stwierdził, że to prawdopodobnie zapalenie nerwu, bo kości małych palców są ułożone blisko siebie i mogą uciskać na nerwy. Ale leki przeciwzapalnie nie zadziałały. Zalecił kąpiele w soli leczniczej i pryskanie chłodzącym sprayem dla sportowców (daje to chwilową ulgę). Zaproponował też zrobienie USG ortopedycznego. Umówiłam się już na wizytę w Warszawie u podobno najlepszej specjalistki. Muszę jednak czekać do końca lipca Sad
Do tego czasu muszę być mobilna, bo pracuję z dziećmi i zbliża się okres wyjazdów. Teraz ból jakby mijał, ale boję się za jakiś czas znowu wróci Sad
Mój ortopeda rozkłada ręce...

Ma ktoś jakieś doświadczenia z podobnym problemem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 9:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile Na sam początek chciałam zapytać czy próbowałaś zmienić obuwie, jednak pisałaś że ból pojawił się od kupienia butów, więc prawdopodobną przyczynę już znamy. Może wypróbuj również jakieś specjalne wkładki, które redukuję odczuwanie "chodzenia" ? Są takie specjalne do butów, to na ten czas mogło by Ci trochę pomóc. A po pojawieniu się bólu, zmieniłaś obuwie na stare wychodzone po którym nie było problemów czy znów zakupiłaś nowe buty?

Co do samego bólu stóp, to trzeba również pamiętać, że może on po prostu promieniować z np: piszczela, jednak mało prawdopodobne jest to w twoim przypadku, gdyż piszesz, że przy ucisku stopy dłonią, odczuwasz również ból. Osobiście spotkałam się ale z chorobą zwyrodnieniową stawów, jednak ból odczuwany był tylko w stopach. Powracał sporadycznie co jakiś czas, więc miał bardzo podobne objawy. Czy lekarz zdiagnozował u Ciebie jakąkolwiek chorobę lub jej prawdopodobieństwo?

Jeżeli ból będzie powracał to na pewno musisz uważać jeszcze na nogę. Chodzi mi o dźwiganie ciężarów i tak dalej... wiem, że zbliżają się wakacje, okres wzmożony aktywnością fizyczną i nie będzie łatwo ale musisz jakoś spróbować... nie wiem co jak Ci jeszcze mogę pomóc, w sumie to nie za wiele pomogłam... Mam nadzieję, że dasz sobie radę i Pani doktor w Wawie pomoże Ci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moras



Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 18, 2018 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W twoim przypadku bardzo przydatne mogą okazać się wkładki ortopedyczne, a więcej na ich temat można poczytać na stronie https://podiomed.pl/. Polecam, bo są bardzo skuteczne i wygodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group