Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ogromna opuchlizna po ukąszeniu komarów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 10:43 pm    Temat postu: Ogromna opuchlizna po ukąszeniu komarów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewna czy to odpowiedni dział (może powinna być alergologia?) ale zaryzykuję i napisze o swoim problemie tutaj.

Otóż doskwierają mi ogromne ślady po ukąszeniach komarów. Opuchlizna w "najdłuższym" miejscu na łydce sięga 10 cm, a wzwyż sięga na około cm, skóra w tym miejscu jest czerwona i rozgrzana. Wcześniej puchły mi dłoń, ramię, ucho (ugryzienia w innym miejscu i czasie). Opuchlizna schodzi mi po około 24 godzinach. Takich ugryzień na nogach mam pięć. Poza nimi jest kilka zwyczajnych, małych kostek na karku, ramieniu i również na nodze. Wszystko to są na pewno ugryzienia komarów, z jakiegoś powodu na niektóre z nich organizm reaguje wielką opuchlizną, a inne znosi zwyczajnie. Nie wiem, co mam robić. Swędzi w normie, ale od opuchlizny ciało jest obolałe, skóra napięta. Jedno ukąszenie mam w dole kolanowym i przez to zginanie nogi jest dość mocno bolesne.

Czy ktokolwiek jest w stanie wytłumaczyć mi skąd taka reakcja organizmu? Czego to może być oznaką? Czy jest to powód do niepokoju?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 9:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Możliwe, że jesteś uczulona na komary, a konkretnie na ślinę komarów, która przedostaje się do naszego organizmu w momencie, kiedy komarzyca zaczyna pobierać krew. Okazuje się właśnie, że część osób (całkiem spora nawet według moich analiz Smile ) jest uczulona na tą ślinę i zamiast zwykłego, małego, swędzącego bąbla, pojawia się opuchlizna w dodatku bolesna, które jest czerwona i rozgrzana. U niektórych osób, utrzymuje się to dłużej niż 24 godziny. U innych z kolei, pojawiają się skutki uboczne w postaci zwrotów głowy, osłabienia organizmu, bóle głowy itp.

Z tego co wiem, to wiele osób stosuje na to maści, ale warto udać się też do lekarza, żeby sprawdzić, czy to faktycznie alergia i jak się z nią uporać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 10:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robiłaś testy na co jesteś uczulona?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 6:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem alergiczką, ale nie robiłam tekstów na ślinę komara. Zastanawia mnie tylko to, że nie wszystkie ukąszenia kończą się w moim przypadku opuchlizną - część z nich jest zupełnie zwyczajna - ot mały bąbel i tyle. Opuchlizna już mi zeszła, zostały po niej... siniaki.

W każdym razie dziękuję za odpowiedzi - prawdopodobnie lekarz będzie dobrym wyjściem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są różne odmiany komarów, podobnie jest z kleszczami. Jedne zarażają boreliozą, inne nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group