Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odszkodowanie od psychiatry?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Violi78



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 5:22 pm    Temat postu: Odszkodowanie od psychiatry? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dość trudne pytanie. Chodziłam z ciężką depresją do psychiatry prywatnie. Dostałam z marszu Clonazepam, mianserynę i fluoksetynę. Sęk w tym, że po miesiącu clonazepam okropnie mnie uzależnił, żeby funkcjonować brałam coraz więcej (wielokrotnie przekraczając dawki) i zaczął u mnie powodować wszystkie te objawy przeciwko którym się go bierze - miałam takie lęki, że nie wychodziłam z pokoju i przez całą dobę nie wyłączałam tv, miałam też urojenia o bliskiej śmierci, etc. - koszmar. W końcu trafiłam na dwa tygodnie do szpitala psychiatrycznego, gdzie też przeszłam traumę oddziału zamkniętego. Powiedziano mi że clonazepamu w ogóle nie powinnam dostać! Czy za te wszystkie szkody mam prawo się czegoś od tej lekarki domagać? I czy jest z czymś takim sens udać się do kancelarii odszkodowawczej, np. tej [zakaz umieszczania linków]? Bardzo proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szyty



Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myślę ,że jedynie pawnik jest w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie, dlatego wybrałaś chyba złe miejsce na zadawanie takich pytań. Ja osobiście uważam ,że jeżeli rzeczywiście nie powinnaś dostać takiego leku, to jak najbardziej masz podstawy ,żeby udać się do kancelarii. ni cie to nie będzie kosztować ,a możesz zyskać ,także nie czekaj na odpowiedź tylko jak najszybciej idź do adwokata i niech on ci doradzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, zdecydowanie udaj się do prawnika i nie czekaj, działaj jak najszybciej. To mogło spowodować nie odwracalny uszczerbek na twoim zdrowiu, masz wiele dowodów takich jak pobyt w szpitalu i ocena lekarzy, którzy tam sprawowali nad Tobą opiekę. Możesz odzyskać to co straciłaś + odszkodowanie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
George



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Police
PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 11:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do istoty sprawy to bardziej na wyczucie mogę powiedzieć, że jak najbardziej Ci się należy. Lekarze są bardzo pewni siebie i nieuważni właśnie dlatego, że myślą, że nie ma dla nich konsekwencji. A oprócz tego najlepiej zbadaj jeszcze wątrobę, skoro piszesz o wielokrotnym przekraczaniu dawek.
A Kancelaria Meritum do której podałaś linka jest dobra - znajomy wygrał z nimi sprawę jak się połamał na śliskim chodniku przed jakimś urzędem. W każdym razie nie pozwól żeby lekarce to uszło płazem: przecież po pierwsze nie powinna szkodzić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie brzmi: czy sama przekraczałaś dawki, czy to lekarz takie wyznaczał? Jeśli sama przekraczałaś - to nie jest błąd medyczny. Co by to było gdyby każda osoba chora na serce, cukrzycę czy nadciśnienie przekraczała samowolnie dawki leków? Czy to błąd lekarza czy lekkomyślność i nieodpowiedzialność pacjenta? Co to znaczy " nie powinna zapisywać takiego czy innego leku?" Czy jesteś na niego uczulona i wywołał wstrząs anafilaktyczny a może lekarz zapisał kombinację leków które weszły ze sobą w interakcję? Wiele leków jeśli przekroczy się zalecaną dawkę jest szkodliwych, nawet zwykła aspiryna. Moim zdaniem pretensje o uzależnienie można mieć tylko do siebie. Gdybyś trzymała się zaleceń lekarza, nic takiego by się nie stało. Wiele osób przyjmuje clonazepam w dawce terapeutycznej i pod nadzorem, to lek a nie trucizna, ale z każdego leku truciznę możemy uczynić my sami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jutek



Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 5:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No z odszkodowaniem od lekarza może być ciężko tym nie mniej trzeba próbować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malakania



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieżka sprawa, lepiej pytać prawnika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pauluse



Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie jest to błąd w sztuce lekarskiej - clonazepam powinien być zapisywany tylko i wyłącznie dla psychotyków a nie osób w depresji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 12:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej tutaj porady nie zasięgniesz, do prawnika bym poszedł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MarcinJ



Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu potrzebna jest konsultacja z prawnikiem, ale myślę że możliwe jest odszkodowanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group