Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstawienie tabletek anty. Proszę o radę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotru19



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 1:01 pm    Temat postu: Odstawienie tabletek anty. Proszę o radę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja dziewczyna przyjmowała Tabletki najpierw Lesinelle potem Vibin w ciągłości przez ponad dwa lata. Ponieważ non stop nawracały jej infekcje pochwy na ogół grzybiczne zdecydowała się na odstawienie tabletek! Od 5.02 po prostu nie wzięła nowej paczki. Kochaliśmy się parokrotnie zawsze od początku do końca w prezerwatywie... właściwie nie do końca bo zawsze wychodziłem z niej przed finałem aby nie ryzykować! Kiedy możemy spodziewać się okresu? Ona odczuwa ostatnio bóle sutków... a także uczucie wzdęcia. ( nie wiem czy można to wiązać czasem już tak miała). czy te bóle itd. są przez odstawienie pigułek?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lut 19, 2014 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po odstawieniu tabletek, cykl powinien być nieco bardziej regularny niż przed rozpoczęciem ich stosowania. Więc miesiaczka powinna wystąpić mniej więcej +/-7dni od daty krwawień z odstawienia, lub mniej więcej po tylu dniach po ilu występowała przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Po odstawieniu tabletek objawy PMS i dolegliwości niestety powracają, choć są nieco mniej dokuczliwe niż przed stosowaniem tabletek.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotru19



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 19, 2014 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedź. Czy PMS to zespół napięcia przed miesiączkowego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 2:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak Smile skrót od angielskiego : Pre Menstrual Syndrome
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JustynaGP



Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po stosowaniu antykoncepcji wystąpiły u mnie duże komplikacje, krótko mówiąc mój organizm szalał!! na szczęście trafiłam na świętych lekarzy specjalistów którzy pomogli mi dojść do siebie. Stanowczo odradzam antykoncepcje, jej przyczyną wielu chorób i niszczy organizm kobiecy !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 11:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widocznie preparat zostal dobrany "na oko" bez preprowadzenia odpowiednich badań.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mart



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 10:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą nowicjuszko Smile Podstawą jest dobry wywiad ginekologiczny i badania hormonalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aladore



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 25, 2015 9:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli nie ma takiej potrzeby lepiej nie odstawiać, bo później może być rozregulowany cykl i większa płodność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group