Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odrzucenie mleka???

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 9:40 am    Temat postu: Odrzucenie mleka??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam dość poważy problem, przez który już zaczynam płakać i nie wiem co mam robić. Od jakiegoś tygodnia mojego 5-miesięcznegosynka odrzuciło od mleka. Nie chce pić wcale, płacze, wygina się albo wypije 50ml i na tym koniec. Jestem w stanie dać mu zamiast mleka np. kaszkę na dobranoc z hippa łyżeczką. Próbowałam różnych metod: dosawałam owoce do mleka, nawet zmieniłam mleko z NUTRAMIGEN na NAN i nic z tego. Adziś to już całkiem załamka. Wstał o 6:00 czekałam do 8 żeby zgłodniał ale i tak na chama mu wciskałam to meko i wszystko wyzygał. Nie wiem co robić i co mu jest i jak mam te mleko zastąpić o jakich porach dawać może coś nie tak robie.......nie wiem RATUJCIE!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kalexp



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy przypadkiem nie idą mu ząbki? albo nie zmieniłaś niedawno mleka z I na II?
u nas było podobnie a w zasadzie jest. Pediatrzy poinformowali nas, że to mogą byc te przyczyny akurat u nas. Zaproponowali odstawienie mleka jak nie chce nawet do 3 tyg. ale ogólnie pilnowanie żeby maluch zjadł 300-500ml na dobę w dowolnej postaci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadza się był lekarz i powiedział podobnie by odstawić mleko na 3 dni i podawać w innej postaci i dodatkowo wapno wię jestem już spokojna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kalexp



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

edytka napisał:
zgadza się był lekarz i powiedział podobnie by odstawić mleko na 3 dni i podawać w innej postaci i dodatkowo wapno wię jestem już spokojna

To najważniejsze, że już wszystko OK!
Zdrowia życzymy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja powiem,ze mialam to samo ze swoim synkeim,tylko,ze byl troszke starszy bo mial 9 m-cy i tak samo nie chcial w pewnym momencie pic mleka,wciskalam Mu na przymus,ale nic dobrego z tego nie wyniklo,poprostu przestalam Mu podawac,jak po kilku dniach chcialam,zeby wkoncu wypil choc troszke to bylo jeszcze gorzej,juz tak sie odzwyczail,ze wogole nie chcial nawet spojrzec,no i od tamtej pory wogole nie pije mleka,a ma juz 2,5 roku,gdzies do 14 m-cy jeszcze kaszke zjadal,a potem stwierdzil,ze nawet tego juz nie chce,tak wiec ani kaszy nie je,ani mleka nie pije,jedynie jakis jogurcik zje. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 4:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o kurcze Aga..to mały niejadek z niego.. Winka jak obiady wsuwa? chodzi mi o ziemniaczki a nie te ze słoika Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kalexp



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a przestałaś mu dawać pod kontrolą pediatry czy sama z siebie?
mój synek bez problemu sam poprosił o butlę więc jakoś nie miałam kłopotu ale on ma od samego początku fazy na więcej mleka i mniej mleka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw przestalam dawac MU sama,przeciez nie bede nic wciskac dziecku na sile,ale lekarzowi o tym powiedzialam i stwierdzila,ze skoro nie chce jesc mleka to niech nie je,na sile nic nie zdzialam i ze wazne ze je warzywa i miesko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
o kurcze Aga..to mały niejadek z niego.. Winka jak obiady wsuwa? chodzi mi o ziemniaczki a nie te ze słoika Razz

jesli chodzi o obiady to je elegancko,a najbardziej lubi zupy i to kazda,generalnie je wszystko oprocz mleka,ale lubi typowo meskie jadlo czyli kielbasa,parowka,zurek,grochowka itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehehe Razz to dobrze ze apetyt ma Wink. masz 2ch zołnierzy do wykarmienia Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group