Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

odmrożenie ręki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vixy



Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 9:52 pm    Temat postu: odmrożenie ręki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odmroziłam sobie ręke , jest cała czerwona boli i piecze . Do lekarza pojde dopiero w poniedzialek, czy ktos juz sobie tak odmrozil? zaczynam juz panikowac co mi zrobia z ta reka Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinieneś jechać z tą ręką jak najszybciej na pogotowie...Nie ma na co czekać. Chyba że chcesz się tej ręki pozbyć.

Doraźnie możesz ją włożyć do zimnej wody i później stopniowo bardzo powoli co pół godziny zwiększać temp wody o kilka stopni. Ale do lekarza na cito.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vixy



Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ja jutro na pogotowie jade , teraz to ja mam jeszcze wiekszego stracha Sad no ale jak czerwone i boli to chyba nie tak tragicznie jeszcze ? bo czytalam ze to 1 stopien jest , a 2 sa bable jakies , a babli jeszcze nie mam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vixy
możesz spróbować też nacierać rękę niewielką ilością alkoholu.
jeśli krążenie zostanie przywrócone natrzyj rękę wazeliną i okryj suchym opatrunkiem, może też być spirytusowy- pomaga zwalczyć skutki odmrożenia.

czujesz rękę? czy w ogóle?

możesz zastosować maść Aksoderm, lub Alantan Plus z witaminą A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W żadnym wypadku nie należy nacierać miejsc odmrożonych ani też masować za pomocą alkoholu należy stosować letnią kąpiel ok 25 stopni i z czasem dolewać ciepłej wody tak do 40 stop. a jeśli występują pęcherze tylko opatrunek z gazy i do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuka



Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że koleżance mocno zmarzła tylko ta ręka. Tak mam zawsze gdy zapomnę rękawiczek. Potem skóra się łuszczy, dłonie są szorstkie.

Zapytam ekspertów, bo zasłyszałam, że na takie odmrożenia świetny jest Panthenol- ten sam który smaruje się skórę oparzoną słońcem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zastosowaniu Panthenolu Spray są wskazania m.in Leczenie wspomagające drobnych uszkodzeń skóry (oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, powierzchniowe rany) więc wydaje mi się, że na odmrożenia dekspantenol czyli witamina B5 będzie dobrze działać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 11:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goxa dziękujemy za radę Smile
a na przyszłość- radzę popatrzeć na datę postów Smile myślę, że od tego czasu koleżanka już sobie poradziła z problemem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 9:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oho.. Smile faktycznie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group