Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odchudzanie a nerki???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Limonka



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 11:07 pm    Temat postu: Odchudzanie a nerki??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pytanko, jaki wpływ na nerki ma dieta białkowa? Od jakiegos czasu odczuwam "cos" (to nie bol, ale czuje maly dyskomfort z tylu plecow nad pośladkami). De facto mam duża nadwage i wlasnie zaczynam intensywnie z nia walczyc, przy okreslonej diecie i cwiczeniach.

Jak dbac o nerki???
Pozdrawiam
LIMA
Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 6:04 pm    Temat postu: Re: Odchudzanie a nerki??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stosujesz tą 1200 kalorii?
Też ważne jest to czy zdecydowałaś się na tą dietę sama?
czy może zasugerował Ci ją lekarz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lima
Gość









PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Tak zdecydowalam sie na ta diete sama, ale analizuje troche sytuacje. De facto zamierzam sobie zrobic badanie krwi i moczu i skonsultowac to z lekarzem.
W tym momencie jestem tylko z deka przerazona bo naczytalam sie troche o niewydolnosci nerek i jak na poczatku myslam ze moze mam za malo ruchu i cos mi tak doskwiera w plecach to teraz mysle ze moze to przez nerki.
Wlasnie tez dzis przeczytalam ze na stan nerek bialko ma zly wplyw!
Ta diete kt zamierzam stoswac ma ok. 2000 kalorii Kurczak, ryz, warzywa-to glowne produkty... Gdyz taka kombinacja sprzyja tez spalaniu tluszczu w polaczeniu z intensywnym treningiem, ale jesli to nerki to chyba raczej powinnam wycofac sie z diety tak bogatej w bialko.
Jeszcze jej nie zaczelam, po prostu ograniczam sie, ale czuje to cos w plecach i przez to mam te obawy.
Powrót do góry
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bynajmniej nie chcę Cię "straszyć" bo nie w tym rzecz Wink
ale diety, o których jest obecnie dużo nie są dla każdego odpowiednie..
Moim zdaniem powinnaś skonsultować się z lekarzem..
Jeżeli bardzo chcesz schudnąć to to by było najrozsądniejsze rozwiazanie..
Ja stosowałam bardzo dużo diet i powiem Ci, że bywały momenty gdy odczuwałam ból nerek.. Tego bólu nie sposób zapomnieć Wink Zbyt intensywny trening też być może jest przyczyną.. Naprawdę moim zdaniem powinnaś udać się do lekarza..
Nie warto zbyt przesadzać .. z doświadczenia wiem, że wizyta na oddziale i spędzanie paru godzin pod kroplówkami nie jest ciekawym przeżyciem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Limonka



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie....
Wiesz to odchudzanie stoi tak przy okazji, bo to uczucie dyskomfortu juz wczesniej czasami mnie dopadalo (powiedzialabym ze od jakiegos roku to zauwazam, czyli wystepuje czesciej niz rzadko;).
Czasami tez nie moglam spac na brzuchu ( co jest moja ulubiona pozycja) bo cos mnie cisnelo tam na plecach.
Na bank musze zrobic badania.
Dzieki Freya:)
My kobiety mam czasem bzika na pewnych rzeczach, ale zeby tylko nie przecholowac:);.......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Limonka



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freya,

A tak wogole, jak odczuwalas bol nerek? w ktorym miejscu? czy byl on az tak intensywny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Limonka napisał:
Freya,

A tak wogole, jak odczuwalas bol nerek? w ktorym miejscu? czy byl on az tak intensywny?


Tak jak pisałam wcześniej, odczuwałam i to dosć silny Wink a raczej jestem wytrzymała na ból Wink
Poza tym problemy z nerkami w mojej rodzinie są dość częstym zjawiskiem,
a przez diety tylko przyspieszyłam je Wink
oj nie ma żartów ...uważaj na siebie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Limonka napisał:

My kobiety mam czasem bzika na pewnych rzeczach, ale zeby tylko nie przecholowac:);.......


Nawet nie wiesz jak trafnie to określiłaś Smile heheh
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group