Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

OD KWIETNIA 2011 PRAWIE WSZYSTKIE ZIOŁA STANĄ SIĘ NIELEGALNE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeaLii



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 12:44 am    Temat postu: OD KWIETNIA 2011 PRAWIE WSZYSTKIE ZIOŁA STANĄ SIĘ NIELEGALNE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć wielką wygraną: zioła lecznicze będą niedostępne w Unii Europejskiej… To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania ich przez zielarzy również zostanie utracona.
Wielka Farmacja osiągnie wkrótce cel w swojej wieloletniej bitwie w niszczeniu wszelkiej konkurencji.
Od 1 kwietnia 2011 prawie wszystkie zioła staną się nielegalne w Unii Europejskiej.
Wielka Farmacja i Agrobiznes prawie zakończyły marsz do przejęcia wszystkich aspektów naszego zdrowia: od żywności, którą jemy, aż po sposób w jaki leczymy się, kiedy jesteśmy chorzy. Nie ma wątpliwości, że to przejęcie ukradnie nam resztki tego co pozostaje nam dla naszego zdrowia.

WIĘCEJ INFO na stronie stopcodex Alimentarius.
DYREKTYWA ZIOŁOWA W SĄDZIE:
" Witamy, miło nam zawiadomić, że uzbierano wymaganą kwotę 90 000 funtów szterlingów potrzebnej do pierwszego etapu rewizji sądowej dyrektywy ziołowej. Po procesie w Londynie sprawa będzie skierowana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wspierajmy dr Roberta Verkerka z zespołem w swoich wysiłkach w obronie naszych swobód wyboru. Wiemy, że profesjonalny zespół złożony m.in. z prawników i naukowców, któremu przewodzi podołają zatrzymaniu tej dyrektywy w obecnej postaci. Podpisujmy również petycję i złóżmy ją na ręce komisarzy UE podpisaną przez MILION Europejczyków.
Udowodnijmy, że sami możemy decydować o swoim zdrowiu i o tym jak mamy dbać o zdrowie.
Dziękujemy wszystkim wspierającym!
Czas na działanie... "


Spróbuj sobie wyobrazić zwrócony twarzą w stronę swoich dzieci i wnuków, kiedy zapytają dlaczego nic nie zrobiłeś? Jak im powiesz, że tak naprawdę nie byłeś zainteresowany ich dobrostanem i zdrowiem? Jak im powiesz, że istotniejsze było obejrzeć najnowszy reality show w telewizji i że nie miałeś ani trochę czasu, aby się podpisać?

POTRZEBNYCH JEST MILION PODPISÓW (PETYCJA!!!):
http://www.gopetition.com/petition/39757/sign.html

NA DZIEŃ DZISIEJSZY JEST: 112781 WPISÓW

WPISUJCIE SIĘ NIE MA NA CO CZEKAĆ, TU TRZEBA DZIAŁAĆ
Czym szybciej pomożemy zebrać więcej podpisów tym lepiej, nie czekajcie do ostatniej chwili, nie bądźmy mądrzy po szkodzie !!!

UWAGA !!! WAŻNE !!!
Informacje techniczne przy podpisywaniu petycji Stop THMPD

Proszę zwróć uwagę na to, ze Unia Europejska wymaga podania aktualnego adresu i daty urodzin. Jeśli nie wpiszesz tych informacji, Twój głos do petycji może nie zostać uznany. Wszystkie informacje są chronione. Adresy i daty urodzin nie są widoczne, a możesz także utajnić swoje imię i nazwisko. Wszystkie podpisy są mile widziane, chociaż te, bez wymaganych danych mogą zostać odrzucone, tak jak i podpisy osób spoza Unii Europejskiej.


Nie ciekawie to wygląda :/

PODPISZ PETYCJE I PRZEKAŻ JĄ DALEJ !!!

Petycja:

Wzywamy Komisje Europejska do wstrzymania Dyrektywy dotyczącej tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD), Dyrektywy 2004/24/EC, która zakłada uniemożliwienie dostępu do zdecydowanej większości leków ziołowych z dniem 30 kwietnia 2011.

THMPD ogranicza prawo każdego obywatela Unii Europejskiej do własnych decyzji odnośnie zarządzania własnym zdrowiem. Wykracza ona bardzo daleko poza zasady kontrolowania produktów niebezpiecznych dla zdrowia i narzuca przymus stosowania ograniczonych metod lecznictwa.

Publiczny dostęp do produktów ziołowych, które tradycyjnie były ogólnodostępne powinien nadal pozostać nieograniczony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
miranda



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 1:49 pm    Temat postu: legalna trawka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znalazłam ziołowe herbaty konopne legalne usuwam Gosia85
szkoda że unia europejska nie zna wszystkich zastosowań konopi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LeaLii



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 2:13 pm    Temat postu: Re: legalna trawka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miranda napisał:
znalazłam ziołowe herbaty konopne legalne! www.biokonopia.pl
szkoda że unia europejska nie zna wszystkich zastosowań konopi.


Na pewno zna tylko są tez również inne powody do hodowania konopi i jej używania, a to już inny rozdział
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iloonka



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 7:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja akurat mieszkam w łodzi i czesto kupuje zioła u zielarzy Księży Bonifratów. Troche nie w porządku jest ta ustawa. Wole leczyc sie naturalnymi ziołami niż brać tonę chemi w postaci leków :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy leczę się ziołami zgodnymi z chińska medycyną. Moje schorzenie w warunkach medycyny konwencjonalnej jest nieleczalne. Można je najwyżej zahamować. Jednak ze względu na to, że jestem uczulona na proponowane (2 słownie dwa) leki i ta możliwość została mi odebrana. Mój lekarz "Chińczyk" (Polak z doktoratem) zapisał mi zioła, które już pomagają. Przy okazji przestały mi puchnąc nogi i unormowało się ciśnienie.
Ta medycyna ma ponad 5000 lat tradycji! A pigularstwo europejskie około 100. Mam większe zaufanie do metod sprawdzanych przez tysiące lat, niż przez setki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja lubię pić ziołowe herbatki, ubóstwiam doprawiać odpowiednimi ziołami potrawy i staram się sama je hodować w doniczkach.
Zioła są wspaniałymi lekarstwami, tylko tez trzeba umieć sie nimi leczyć, bo można sobie nimi zrobić krzywdę. Istotne jest to, aby gdy lekarz przepisuje nam jakies leki to zawsze należy wspomnieć tez o ziołach które przyjmujemy, ponieważ one często wchodzą w interreakcję z lekami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otóż to zioła są wspaniałe, dlatego koncerny farmaceutyczne nie chcę ich w ogólnodostępnych obrocie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group