Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oczopląs

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
...Marysia...



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 5:18 pm    Temat postu: Oczopląs Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w dobrej rubryce piszę, jeśli w złej to przepraszam. Mam takie pytanie. Mianowicie ostatnio zauważyłam, że słabo słyszę. Byłam u lekarza i miałam badany słuch. Okazało się, że mam niedosłuch w granicach 50db w obu uszach i będę nosić aparat słuchowy. Mam uszkodzone nerwy słuchowe. I mam takie pyatnie, bo okulistka u której byłam (leczy mnie od kilku lat) powiedziała, że może to być od oczopląsu (oczopląs mam od urodzenia)Ale ja nie rozumiem dlaczego. Jaki to może mieć związek z nerwami słuchowymi....?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może mieć związek. jeżeli uszkodzone są obwodowe odcinki ślimaka i przedsionka wraz z nerwem przedsionkowo-ślimakowym (VIII)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Josie



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 6:28 pm    Temat postu: Oczopląs, pytania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
na wstępie chciałam przeprosić, jeżeli było coś podobnego na forum - przeszukałam je, ale nie znalazłam informacji, które mnie interesują.
A potrzebuję pewnych informacji na temat oczopląsu, mianowicie czy on się w jakiś sposób z wiekiem pogłębia ? Jak przeczytałam w internecie, nie da się go praktycznie wyleczyć, tak więc ciekawa jestem czy taki 'nieleczony' prowadzi do jakiś jeszcze poważniejszych zaburzeń wzroku ? Czy powinno się kontrolować jego stan co jakiś czas u lekarza ?

z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

każda nieprawidłowość powinna być kontrolowana przez specjalistę.
oczopląsu nie da się wyleczyć ale można zacząć ćwiczyć tak żeby się nie pogłębiał. najczęściej osoby z oczopląsem rekompensują sobie tę wadę wzroku poprzez m.in. szybkie ruchy głową.
bliższych informacji będzie Ci w stanie udzielić lekarz prowadzący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Halinka098



Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 2:20 pm    Temat postu: Oczopląs Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja proponuję wybrać się do dobrego okulisty, który potwierdzi tę teorię. Poszukaj lekarza np. na www.ranking.abcZdrowie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group