Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ocet jabłkowy - opinia lekarzy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady_Margot



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 12:04 pm    Temat postu: Ocet jabłkowy - opinia lekarzy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, znalazłam info, że jak codziennie będę piła ocet jabłkowy to schudnę. Tylko czy to mi nie zaszkodzi? Jaka jest opinia lekarzy na ten temat :/?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
samotnik



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ocet jabłkowy według znanych mi opinii lekarzy jest bardzo zdrowy (ułatwia trawienie, obniża poziom cholesterolu) i bezpieczny, ale dopóki nie przekroczymy zalecanych dawek spożycia. Dodatkowo pamiętaj, że ocet ten ze względu na swój odczyn może zaburzać wchłanianie niektórych substancji odżywczych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lilianka00



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 10:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ocet jabłkowy, opinia nie tylko lekarzy ale też zdrowy rozsądek nakazuje, żeby nie przesadzać z jego spożyciem. Dawka dzienna to 1-2 łyżki octu jabłkowego rozcieńczonego w szklance wody lub soku (1-2 łyżki octu na cały dzień, nie przed każdym posiłkiem!). Pij ocet jabłkowy przed posiłkiem, ma on bowiem takie właściwości, które zmniejszają łaknienie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MisioPysio



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Samej opinii lekarzy nie znalazłem, jednak gdzieś przeczytałem, że badania kliniczne potwierdzają, że ocet jabłkowy pomaga schudnąć. Przyspiesza przsemiane materii, wspomaga spalanie tłuszczu, ale też obniża poziom cukru we krwi. Podobno ocet jabłkowy pomaga też uniknąć efektu jojo, a jego stosowanie jest zdrowe. Jest nawet jakaś dieta, oparta na occie jabłkowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
słodziak99



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ocet jabłkowy najlepiej wykonać samemu - ten ze sklepu jest nafaszerowany chemikaliami i konserwantami. W mojej opinii taki domowy jest najlepszy, różnicę czuć także w smaku. Nie chce mi się pisać całego przepisu, bo jest dość długi, ale jest stosunkowo prosty i nie ma w nim nic skomplikowanego - przykładowy jest tu http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/otylosc-przyprawa-ktora-leczy-ocet-jablkowy-36.html Lekarze ostrzegają przed przedawkowaniem octu jabłkowego, nie jest on tez korzystny dla osób, które maja problemy żołądkowe, np. wrzody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JanKowalski111



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mieszkałem na studiach przez rok w Kanadzie i tam ludzie pili ocet jabłkowy i dodawali go do posiłku. Mnie też siłą rzeczy udzielił się ten zwyczaj. Ocet jabłkowy ma jedną właściwość, o której wiedzą zazwyczaj tylko lekarze, a która tłumaczy tyle pochlebnych opinii na temat wpływu octu jabłkowego na chudnięcie. Otóż pomaga on pozbyć się nadmiaru wody organizmu - stąd zazwyczaj utrata wagi. Ocet jabłkowy nie spala tłuszczu, choć to prawda, że ma walory zdrowotne i smakowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group