Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Obrzęk palca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kate234



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 10:20 am    Temat postu: Obrzęk palca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, wczoraj na wskazujący palec spadła mi płyta drewniana, dość duża i ciężka, zaraz po zdarzeniu mój palec był cały siny i spuchnięty, nie mogłam nim poczatkowo poruszać, wyglądał strasznie. Trzymałam go w okładzie z lodu przez 2h i opuchlizna zeszła, dziś jest na nim niewielki obrzęk, jednak strasznie boli przy nawet najdelikatniejszym dotyku tego miejsca, czy to tylko stłuczenie czy lepiej udać się na prześwietlenie? Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 2:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz udać się na prześwietlenie, było by to nawet wskazanie. Chociaż takie opuchnięcie i ból palca na drugi dzień to normalna reakcja organizmu. Skoro jednak mówisz, że boli Cię nawet przy najdelikatniejszym dotyku to może faktycznie lepiej zrobić prześwietlenie. Wiadomo jednak, że taki duży ból będzie pojawiał się zwłaszcza na drugi dzień, człowiek w pierwszym dniu z samego szoku może nie odczuwać go tak bardzo jak na drugi. Dla pewności zrób to prześwietlenie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kate234



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 5:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedź i poświęcony mi czas, dzis po pracy podskoczę do szpitala i zrobie prześwietlenie. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co Wink miejmy nadzieję, że prześwietlenie nie wykażę złamania a paluszek szybko wróci do zdrowia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group