Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Obgryzanie ust i wewnętrznej części warg i policzków do krwi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz91



Dołączył: 29 Lut 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 8:12 pm    Temat postu: Obgryzanie ust i wewnętrznej części warg i policzków do krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy obgryzanie skóry ust i wewnętrznej części warg i policzków do krwi to nałóg czy nerwica? Jak sobie z tym radzić i odzwyczaić się od tego? Najczęściej robię to w chwilach nudy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meriks



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dlaczego podejrzewasz nerwicę? Napisałeś, że robisz to jak się nudzisz, więc nie powinna to być nerwica, skoro to nie jest Twoja reakcja na stres.

Czasami sam też się łapie na takim przegryzaniu ust czy warg, ale u mnie to jest na tle nerwowym chyba bardziej niż nudy..

Jak sobie z tym radzić? Myślę, że kwestia kontroli i pilnowania siebie. Ja jak się łapie na tym, to staram się bardziej skupić i tego nie robić. To chyba taka sama sytuacja jak ktoś nauczy się obgryzać paznokcie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GlenSzwedacz



Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja przygryzam jak mam usta spierzchnięte, ale nic poza tym, może warto iść do terapeuty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
norter



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie ma jeszcze potrzeby wizyty u terapeuty. Musisz sama nad tym zapanować, kwestia kontroli nad sobą tak mi się wydaje. To może być jakieś przyzwyczajenie z dzieciństwa. Mże robiłaś tak od dawna i wtedy jeszcze nie wiedziałaś, że to jest coś złego i tak jakoś Ci zostało. Zacznij jakoś nad tym paować. Nie dam Ci konkretnej rady, bo nie ma na to jednej recepty. Mussz sama znaleźć metodę. Powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group