Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Obecność przeciwciał anty-c w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pattricia



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 4:44 pm    Temat postu: Obecność przeciwciał anty-c w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

w teście PTA wykryto u mnie przeciwciała anty-c z układu Rh o mianie 2. Badanie zostało przeprowadzone w 20. tygodniu ciąży.

Dodatkowe informacje:
- moja grupa krwi A Rh+
- mój fenotyp D CwC ee K-
- to moja druga ciąża, w pierwszej nie robiłam badań tego typu.

Informacje nt. ojca dziecka:
- grupa krwi A Rh-
- fenotyp dd Cw-cc ee K-
- przeciwciał odpościowych do antygenów krwinek czerwonych nie stwierdzono.

Laborantka wykonująca badanie stwierdziła, że taki wynik może oznaczać konlikt przeciwciał anty-c i zaleciła, abym co miesiąc robiła usg i ponowne badania poziomu tych przeciwciał.

Lekarz prowadzący ciążę stwierdził, że nie należy się przejmować, bo antygen c jest słaby i nie powinno być konfliktu. Mam jedynie ponowić badanie usg i poziomy tych antygenów w 30. tygodniu ciąży.

Mąż jest zaniepokojny, uważa, że ginekolog olał sprawę i należy ją traktować poważniej.

Proszę o opinię w tym temacie.

przeniosłam.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group