Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nudności, zatrucie pokarmowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fuxik



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 9:32 pm    Temat postu: Nudności, zatrucie pokarmowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, czytam forum już od dawna uważam, że jest najlepsze w sieci i uznałem, że podzielę się moimi problemami może ktoś będzie potrafił mi pomóc...
Wszystko zaczęło się 11dni temu. Idąc spać czułem straszny ciężar na żołądku, brzuchu i wziąłem jakiś doraźny lek z apteczki. Teraz dochodzę do wniosku, że mogło być to spowodowane tym, że zjadłem coś ciężkiego, być może nieświeżego, może mięso. Nie jestem pewien. Budząc się rano dolegliwości nadal mi dokuczały. Niedługo potem zwymiotowałem oraz do końca dnia miałem biegunkę dosyć ostrą. Byłem pewny, że to zatrucie pokarmowe i po dobie czy dwóch wszystko wróci do normy. Z kolejnymi dniami było niby lepiej ale ciągle czułem dyskomfort z różną częstotliwością. Dokuczały mi nudności, zgaga, ból w podbrzuszu przy nacisku i jakby nacisk na żołądek. Po tygodniu udałem się do lekarza. Otrzymałem Polprazol i Nospe Forte. Biorę to kilka dni (od dwoch dni 2 razy dziennie) i może jest nieco lepiej, ale nadal nie za dobrze... czasem jest zgaga, lecz prze wszystkim nudności, które czasem bardzo mi dokuczają. Do tego taki jakby ciężar na żołądku, jakby przelewanie się w żołądku, coś jakbym miał powietrze w żołądku (to mocno subiektywne odczucie Smile), czasem też zaboli podbrzusze. Temperatura około 37stopni. Nie wiem co robić czy iść jeszcze do lekarza czy brać dłużej te leki... Może ktoś tak miał? Może ktoś potrafi coś doradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, może wstrzymaj się jeszcze 2-3 dni, nim udasz się znów do lekarza, ale zrób to. Lepiej wyjść na nachalnego niż potem żałować, że się nie poszło a coś się pogorszyło... jednak jeszcze 2-3 dni odczekaj, tak żeby te lekarstwa faktycznie mogły zadziałać. Pamiętaj cały czas o diecie, najlepszym wyborem będzie lekkostrawna, czyli unikaj smażonych dań, mocno przyprawionych a jadaj te gotowane, jak warzywa czy ryby. Z dodatków takich jak cebula czy czosnek też zrezygnuje. Nie jest to wyrzeczenie na całe życie więc wierze, że przez krótki okres na takiej diecie wytrzymasz Razz

Jak za kilka dni lekarstwa nic nie dadzą, to idź jeszcze raz do lekarza. Niech działa i pracuje, w końcu za to mu płacą Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ksenia7



Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, ze twój organizm może być jeszcze słaby, odwodniony, a żołądek podrażniony dlatego twój organizm tak reaguje... lecz wizyta u lekarza na pewno nie zaszkodzi..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lipowa Dolina



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wizyta nie zaszkodzi, lepiej nie bagatelizować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gringo



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak z ciekawości, przeszły Ci te objawy? bo ja mam ostatnio jakieś przeciągające się zatrucie pokarmowe i też zastanawiam się co dalej robić, czy samo przejdzie czy jednak brać skierowanie do gastrologa :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mądra.sowa



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami, jak zje się coś nieświeżego, co porządnie zaszkodzi i siądzie na żołądku to dolegliwości mogą trwać naprawdę długo...dopóki organizm sam się z tym nie upora i strawi "intruza". Oczywiście długość trwania objawów jest zależny od tego do jest ich przyczyną, dlatego faktycznie jeśli nudności i zatrucie pokarmowe nie ustępuje po dłuższym czasie ponownie trzeba się wybrać do lekarza.

Biegunka i wymioty też nie są obojętne dla organizmu, ponieważ często powodują odwodnienie. Trzeba wtedy dużo więcej pić, żeby utrzymać właściwy poziom nawodnienia. W aptekach można kupić takie saszetki do rozpuszczania zawierające elektrolity. Może nie jest to najsamaczniejsze, ale nie o to tutaj chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group