Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nowe okulary - problem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Topczes162



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 8:41 pm    Temat postu: Nowe okulary - problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam mały problem z nowymi okularami, dziwnie się w nich czuje, a w poprzednich nie miałem żadnych problemów z tym jak widzę. Okulista wypisał receptę na OP: -3.5
OL: -3.75 cylinder -0.5 180*

I tu mam mały dylemat bo dostałem opakowanie od soczewek i na opakowaniu od prawej mam -3.50, ale już na lewej-4.25 cylinder +0.50. W ogóle co innego niż na recepcie. W starych okularach dobrze się czuje za to w nowych jak już pisałem jakoś tak nieswojo. Jak przekrecę głowę i spojrzę w lewą to widzę np półokrągłą futryne. Nie wiem czy iść z tym do optyka czy nie, ale coś mi tu nie pasuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MareG



Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tarnów
PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Soczewki okularowe powinny być ściśle dopasowane do wady Twojego wzroku. Inaczej jest w przypadku korekcji wzroku za pomocą soczewek kontaktowych. Rzeczywista korekcja może być niższa od zdiagnozowanej o około 0.5 D. Z okularami takiego pola manewru nie mamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudyna5



Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz nowe okulary to reakcja dziwnego uczucia jest całkowicie normalna. Może ona trwać nawet kilka dni. Jest to normalne i nie ma nic wspólnego z tym, ze możesz mieć źle dobrane szkła. Ja nosze okulary całe życie, ale jak tylko kupie nowe muszę na nowo się do nich przyzwyczajać. Daj sobie kilka dni i zobaczysz, że za chwile zapomnisz ze masz je na oczach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swego czasu też miałem problem "wyginających się" obiektów lub "załamującej się" podłogi po zmianie okularów, jednak w moim przypadku okazało się, że zostały one nieprawidłowo dopasowane i konieczna była wymiana szkieł. Jeśli w najbliższym czasie nie zaobserwujesz poprawy, proponowałbym mimo wszystko skonsultować temat ze specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
geraten



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 10:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może zdecydujesz się na [zakaz reklamy na forum] dobre soczewki kontaktowe jednodniowe? To sporo wygodniejsze rozwiązanie od okularów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group